Sprawdź nasz typ dnia na mecz Manchester United – Bayern Monachium, rozgrywany w ramach Ligi Mistrzów UEFA , we wtorek 12 grudnia 2023 roku, o godzinie 21:00.

Manchester United z pewnością będzie żałował, że ostatnim razem w Lidze Mistrzów nie ugrał więcej w meczu z Galatasaray zremisowanym 3:3.

Już po dwudziestu minutach gry Garnacho i Fernandes wyprowadzili gości na dwubramkowe prowadzenie, świetnie wykorzystując swoje szanse, ale pozwolili Turkom wrócić do gry po bramce Ziyecha w dalszej części pierwszej połowy.

McTominay ponownie odzyskał dwubramkowe prowadzenie na początku drugiej połowy, ale to gospodarze mieli wielkiego ducha walki i po prostu wyglądali na zespół, który chciał zdobyć więcej punktów po bramkach Ziyecha i Akutkoglu w 62. i 71. minucie. Z biegiem czasu Czerwone Diabły nie były już bardziej konkretne i żadne z nich nie podejmowało zbyt wielu prób.

Wątpliwy jest środkowy obrońca Lindelof (12/1) i pomocnik Mount (8/0). Ofensywny Sancho (3/0) jest mało prawdopodobny, podczas gdy kontuzjowani pozostają środkowy obrońca Martinez (5/0), lewy obrońca Malacia oraz pomocnicy Eriksen (11/1) i Casemiro (8/1).

Bayern Monachium ostatnim razem niespodziewanie zanotował bezbramkowy remis u siebie z FC Kopenhaga, ale nie będzie to ich dużo kosztować, ponieważ Bawarczycy zapewnili sobie fazę pucharową i pierwsze miejsce w grupie już po czwartej rundzie.

Nie trzeba dodawać, że to Bayern miał więcej posiadania piłki, ale tym razem brakowało mu prawdziwej eksplozji i kreatywności w środku pola, które tym razem zrobiły różnicę. Wręcz przeciwnie, to Duńczycy wyglądali nieco agresywniej w kontratakach, szczególnie w drugiej połowie.

Pomimo wielu wzlotów i upadków Manchester United wciąż ma szanse na awans do fazy pucharowej lub trzecie miejsce i bez wątpienia przystąpi do tego meczu jako do wielkiego finału swoich ambicji w tym sezonie.

Środkowy obrońca de Ligt (7/1), lewy obrońca Sarr (2/0) i ofensywny Gnabry (5/0) z pewnością nie zagrają.

Bayern może rotować składem, ale z pewnością utrzyma cel, jakim jest pozytywne zakończenie fazy grupowej i na pewno nie będzie tutaj zachowywał się biernie.

Angielska drużyna wyglądała na nieco lepszą w ostatnich tygodniach, ale nie była na tyle pewna, aby naprawdę można było na nią liczyć w obronie. Powinniśmy zobaczyć podobny mecz do tego, który odbył się we wrześniu w Monachium.