Sprawdź nasz typ dnia na mecz Manchester City – Sevilla, rozgrywany w ramach Superpucharu Europy, w środę 16 sierpnia 2023 roku, o godzinie 21:00.

Manchester City z łatwością pokonał Burnley w zeszły weekend, odnosząc pierwsze, zasłużone zwycięstwo w Premier League 3:0. Haaland znakomicie zaczął od gola w czwartej minucie, dokładając jeszcze jednego przed gwizdkiem na przerwę.

The Citizens nie zwolnili zbytnio tempa w drugiej części, ale strzelili tylko raz za sprawą Rodriego w 75. minucie, zdecydowanie pokazując, że są na właściwej ścieżce na początku sezonu.

Ofensywni gracze Silva, De Bruyne, środkowy obrońca Dias i Stones nie powinni zagrać w tym meczu.

Z kolei Sevilla poniosła nieprzyjemną porażkę 1:2 u siebie z Valencią na inaugurację sezonu. To była dość wyrównana gra, w której udało im się wyrównać dzięki bramce El Nesyri w 69. minucie, jednak gra w osłabieniu, kosztowała ich zbyt wiele w ostatnich dziesięciu minutach gry, kiedy to stracili gola dającego gościom zwycięstwo.

Obrońcy Nianzou, Marcao i pomocnik Januzaj nie zagrają. Pomocnik Fernando jest na razie wątpliwy.

Sevilla już na początku nowego sezonu prezentuj się na prawdę źle i biorąc pod uwagę indywidualną jakość każdego składu, Obywatele powinni mieć przewagę i dominować od samego początku tego starcia. Tym razem nie powinno być zbyt wielu niewiadomych co do ich zwycięstwa.