Sprawdź nasz typ dnia na mecz Manchester City – Brentford, rozgrywany w ramach angielskiej Premier League, we wtorek 20 lutego 2024 roku, o godzinie 20:30.

Manchester City poniósł prawdziwą porażkę w wyścigu o tytuł, zdobywając zaledwie punkt w meczu u siebie z Chelsea 1:1 w zeszłą sobotę wieczorem.

The Blues po raz kolejny okazali się nieprzewidywalni, obejmując prowadzenie za sprawą Sterlinga przed gwizdkiem na przerwę, co było całkowicie sprzeczne z przebiegiem meczu. The Citizens nadal byli lepsi i prawdopodobnie zasłużyli na więcej, ale udało im się wyrównać dopiero w końcówce meczu dzięki Rodriemu.

Środkowy obrońca Gvardiol (18/0) nie zagra z powodu kontuzji, a ofensywny pomocnik Grealish (14/3) stoi pod znakiem zapytania.

Brentford nie poprawił swojej formy po bardzo trudnym starciu u siebie z Liverpoolem, który jest w bardzo dobrej formie, przegrywając 1:4 w zeszłe sobotnie popołudnie.

The Reds dominowali od samego początku, co stało się jeszcze bardziej oczywiste, gdy objęli prowadzenie w 35. minucie za sprawą Nuneza. Druga połowa była bardziej otwarta, a Brenfford również miał swoje okazje, ale goście byli znacznie bardziej precyzyjni, a gospodarze mogli jedynie tymczasowo zmniejszyć straty za sprawą Toneya w 75. minucie.

Lewy obrońca Henry (5/0) jest kontuzjowany, podobnie jak środkowy obrońca Pinnock (23/1), prawy obrońca Hickey (9/0), pomocnik Dasilva (3/0) i ofensywni gracze Mbeumo (15/0) 7) i Schade (5/1).

Najwyższy czas, aby „Obywatele” potraktowali każdy mecz tak poważnie, jak to tylko możliwe, ponieważ nie są już aż takim faworytem w wyścigu o tytuł ani nie mają już przewagi matematycznej.

Ich zwycięstwo nie powinno być tutaj kwestionowane, podczas gdy Brentford nie ma nic do zyskania, pozostając biernym. Wręcz przeciwnie, w okresie przejściowym radzą sobie dobrze i ich zdobyte bramki nie będą niespodzianką – z drugiej strony, Citizens są w stanie strzelić kilka bramek.