Sprawdź nasz typ dnia na mecz Mainz – Union Berlin, rozgrywany w ramach niemieckiej Bundesligi, w środę 7 lutego 2024 roku, o godzinie 18:30.

Bramka zdobyta w drugiej minucie zadecydowała o przegranej Mainz z Werderem Brema w zeszły weekend, a gospodarze próbowali odpowiedzieć i faktycznie zasłużyli na wyrównanie.

Goście z Bremy wykazali się biernością i tym razem się to opłaciło, ponieważ Mainz zmarnowało kilka przyzwoitych okazji i od początku listopada ubiegłego roku nie odniosło żadnego zwycięstwa. W tej chwili zajmują siedemnastą pozycję z sześcioma punktami straty do bezpiecznego Unionu Berlin i czterema punktami mniej do plasującego się w fazie play-out FC Koln.

Będzie im brakować środkowego obrońcy Hanche-Olsena (2/0), ofensywnego pomocnika Grudy (15/1) i napastnika Weipera (3/0). Ofensywny Jae-Sung (16/2) jest na wyjeździe w ramach obowiązków międzynarodowych.

Union Berlin nie mógł zrobić nic więcej i był zupełnie bezsilny, w poprzednim swoim meczu, na wyjeździe z RB Lipsk, przegrywając to spotkanie 2:0.

Szybka bramka w każdej połowie zrobiła różnicę na korzyść RB Lipsk, a Union nie mógł odnaleźć swojego rytmu, bez większej nadziei pod koniec meczu, ponieważ przez ostatnie dwadzieścia minut grali o jednego zawodnika mniej. Union pozostaje zdecydowanie najsłabszym jak dotąd gościem w lidze z bilansem zaledwie 1-1-8, ale wciąż ma czas, aby oderwać się od walki o utrzymanie.

Brakuje im prawego obrońcy Trimmela (15/0), a wątpliwi są prawy obrońca Juranovic (10/0) ​​i defensywny pomocnik Khedira (7/0).

Prawdziwa walka o utrzymanie pomiędzy tą dwójką, gdyż obaj starają się uniknąć dalszych problemów pod koniec sezonu. Mainz nie ma innego wyjścia, jak tylko spróbować tutaj ataku, podczas gdy podobnie można powiedzieć o Unionie Berlin, drużynie, która powoli się poprawia, ale ostatnio miała też trudny harmonogram.