Sprawdź nasz typ dnia na mecz Lorient – Monaco, rozgrywany w ramach francuskiej Ligue 1, we wtorek 11 stycznia 2023 roku, o godzinie 21:00.

Lorient wykonało dobrą robotę w swoim ostatnim wyjazdowym występie Ligue 1 przeciwko Angers, wygrywając ten mecz 1:2, kończąc tym samym niepokojącą passę bez zwycięstwa w rozgrywkach ligowych.

Goście stracili jednak pierwsi gola, już na początku meczu – w 10 minucie, ale zdołali wyrównać w 78 minucie po samobójczym trafieniu gospodarzy, a w 88 minucie Le Fee strzelił zwycięskiego gola, tym samym goście odnieśli naprawdę bardzo potrzebne zwycięstwo. .

Lorient zajmuje 6. miejsce w tabeli, tracąc dwa punkty do swoich przeciwników w nadchodzącej kolejce.

Bramkarz Mvogo (14/0), obrońcy Le Bris (14-1) i Laporte (16/0) nie zagrają w drużynie Lorient.

Monaco przeszło nieco trudniejszą drogę ostatnim razem u siebie w Ligue 1 przeciwko piłkarzom z Brest, mimo to zrobili swoje i zanotowali zwycięstwo z minimalnym wynikiem.

Gospodarze strzelili jedyną bramkę w tym starciu po strzale Golovina w 54 minucie, ale realistycznie rzecz biorąc, zostali zepchnięci do defensywy przez rywali w drugiej części i łatwo mogli skończyć tylko z jednym punktem.

Monako zajmuje 5. miejsce w tabeli, mając trzy punkty mniej niż Marsylia, która zajmuje obecnie miejsce w Lidze Mistrzów.

Napastnik Volland (6/2) jest nieobecny w drużynie gości.

Prawdopodobnie czeka nas bardzo ciekawe spotkanie, gdyż obie drużyny mają szansę na poważniejsze zaangażowanie się w wyścig o bilet do Ligi Mistrzów, więc w zasadzie wszystko zależy od tego, kto będzie bardziej skoncentrowany.

Wynik tego typu starć jest niepewny, mimo że Monako pozostaje faworytem, ​​ale tak czy inaczej ma duży potencjał bramkowy, ponieważ żadna ze stron nie zadowoli się tylko jednym punktem.