Sprawdź nasz typ dnia na mecz Lille – Toulouse, rozgrywany w ramach francuskiej Ligue 1, w sobotę 5 października 2024 roku, o godzinie 19:00.

Lille pewnie wygrało na wyjeździe z Le Havre 0:3, przerywając serię trzech meczów bez zwycięstwa w Ligue 1.

Teraz brakuje im tylko jednego punktu do czwartego w tabeli Reims. W środku tygodnia powitali Real Madryt i odnieśli skromne zwycięstwo 1:0 w drugiej rundzie Ligi Mistrzów, wykazując się wielkim duchem walki, ale także ograniczając przeciwników przez cały mecz.

Środkowy obrońca Umtiti i pomocnik Bentaled nie mogą grać z powodu kontuzji, ponadto brakuje im lewego obrońcy Ismaily’ego (1/0), pomocnika Mukaua (3/0) i ofensywnego Haraldssona (3/0).

W zeszły weekend Toulouse objęło prowadzenie w meczu u siebie z Lyonem dzięki bramce Gboho, ale nie zdołało do końca wygrać z drużyną o większej sile rażenia.

Mimo że Lyon nie stworzył sobie zbyt wielu okazji do zdobycia bramki, zdołał wyrównać dzięki bramce samobójczej, ale także zapewnił zwycięstwo gościom w ósmej minucie doliczonego czasu gry za sprawą Fofany, co było nieco pechowe dla gospodarzy.

Goście nie mają przed tym meczem żadnych nowych problemów z kontuzjami.

Lille powinno wykorzystać swoje wysokie morale po pokonaniu Realu Madryt i zamienić ten mecz w nowy rzut za trzy punkty. Toulouse nie pokazało wiele w tym sezonie i chociaż może być w stanie dać swoim przeciwnikom odpowiedni opór, przerwanie ich złej passy nie wydaje się teraz zbyt prawdopodobne.

DATA: 5 października 2024, godz. 19:00