Sprawdź nasz typ dnia na mecz Levante – Albacete, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Segunda Division, w sobotę 13 stycznia 2023 roku, o godzinie 16:15.

Levante przed przerwą świąteczną rozegrało naprawdę przyzwoity mecz z Realem Saragossa, zdobywając wówczas punkt w starciu zakończonym remisem 2:2.

Trzeba przyznać, że po pierwszej połowie stracili nieco pechowo dwa gole, a gra była w miarę wyrównana, ale w drugiej połowie wykazali się wielkim duchem walki, wykorzystując swoje szanse po przerwie w najlepszy możliwy sposób.

Saragossa również miała swoje szanse, a goście zdołali zdobyć punkt dzięki Fabricio w 62 minucie i Brugue osiem minut później.

Obrońca Vezo (16/0), pomocnik Kochorashvili (15/2) oraz napastnicy Garcia (6/0) i Romero (9/1) nadal są wykluczeni z gry. Napastnik Fabricio (11/4) nie jest pewny występu.

Albacete było faworytem w meczu u siebie z Eldense, nie spełniając do końca oczekiwań, ponieważ mecz zakończył się remisem 2:2.

Sam mecz przez większość czasu nie wyglądał interesująco, ponieważ gospodarze mieli więcej posiadania piłki, ale nie mieli konkretnych szans na zwycięstwo.

Druga połowa była nieco bardziej interesująca, a mecz tak na prawdę rozpoczął się po golu Albacete strzelonym przez Marina w 70. minucie, a goście zasłużenie doprowadzili do wyrównania po bramce Ortuno w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

Ofensywny pomocnik Shashoua (10/0) ​​i prawy obrońca Rodriguez (16/0) pozostają kontuzjowani.

Levante czeka na ten mecz w dość dobrej atmosferze, będąc niepokonanym od czterech ostatnich spotkań i mając na koncie dwa zwycięstwa u siebie z rzędu. Levante jest bardzo ofensywną drużyną przed własną publicznością.

Albacete nie jest zespołem, na którym można polegać na wyjazdach i będzie musiało pokazać coś specjalnego, aby zdobyć tutaj punkt. Mecz może rozstrzygnąć się w szczegółach, ale Albacete tak naprawdę nie wygląda na konkurencyjne, i nie sądzę, aby mogło powalczyć tutaj o zwycięstwo.