Sprawdź nasz typ dnia na mecz Lens – Strasbourg, rozgrywany w ramach francuskiej Ligue 1, w piątek 7 kwietnia 2023 roku, o godzinie 21:00.

Lens ma na razie naprawdę dobry sezon, a potwierdził to w poprzedniej kolejce i wygranej 1:0 na wyjeździe z Rennes w zeszły weekend.

To był dość zacięty i wyrównany mecz, a goście objęli prowadzenie po golu Opendy w 31. minucie i nadal byli dość zdyscyplinowani i zdeterminowani z tyłu, pokazując się jako doświadczona i dojrzała drużyna.

Lens ma teraz sześć punktów straty do liderów z PSG i jest sporym faworytem do zajęcia miejsca w fazie grupowej Ligi Mistrzów na koniec sezonu.

Obrońcy Le Cardinal (5/0), Fortes (1/0), pomocnik Cabot (11/0) i napastnik Buksa (4/0) odpadają w drużynie gospodarzy.

Strasbourg przystępuje do tego meczu po prawdopodobnie najciekawszym meczu poprzedniej kolejki Ligue 1, przegrywając 4:3 na wyjeździe z Monako w zeszły weekend.

Prowadzili 1:2 do 54 minuty meczu, jednak Monaco okazało się zbyt ostre w ataku jak na ich standardy.

Dzielą teraz siedemnastą pozycję będąc w czerwonej strefie i nie mogą sobie pozwolić na łatwe wpadki, przynajmniej nie przed własnymi fanami.

Obrońca Dagba (16/0) i napastnik Gameiro (26/7) są wątpliwi. Kontuzjowani są obrońca Le Marchand (21/0) i pomocnik Lienard (23/0).

Lens wygląda naprawdę dobrze w ostatnich tygodniach i może nawet ważniejsze, jest naprawdę pewny siebie również z tyłu.

Strasbourg ma przyzwoitą moc z przodu, ale pozostaje bardzo wrażliwy z tyłu i nie powinien mieć realnych szans na pozostanie konkurencyjnym w tym meczu.