Sprawdź nasz typ dnia na mecz Lens – Nice, rozgrywany w ramach francuskiej Ligue 1, w środę 1 lutego 2023 roku, o godzinie 21:00.

Piłkarze Lens mieli pewne trudności w ostatniej rundzie wyjazdowej z Troyes, ale mimo to udało im się uniknąć porażki w meczu zakończonym wynikiem 1:1.

Po bezbramkowej pierwszej części goście stracili bramkę na początku drugiej, jednak przełamali się i w końcówce meczu – w 88 minucie zdołali strzelić wyrównującego gola za sprawą Thomassona.

Lens zajmuje 2. miejsce w tabeli, mając zaledwie trzy punkty mniej od liderów z Paryża.

Pomocnik Cabot (11/0) i napastnik Buksa (4/0) są kontuzjowani. Bramkarz Farinez pozostaje długo nieobecny.

Nice pozytywnie zaskoczyła w swoim ostatnim meczu u siebie z nieco faworyzowanym Lille, kiedy zrobili wystarczająco dużo, by odnotować niewielkie zwycięstwo 1:0.

Gospodarze objęli prowadzenie po golu Laborde w 34 minucie meczu, bardzo dobrze broniąc się w drugiej połowie i zasłużenie utrzymali prowadzenie w tym meczu.

Nicea zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli, bezpiecznie plasuje się w środku, jednak nie jest w stanie wejść do wyścigu o europejskie puchary.

Jedynym zmartwieniem gości powinien być bramkarz Bulka (2/0).

Lens toczy obecnie bezpośrednią walkę o utrzymanie się w wyścigu o tytuł, więc biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, zwycięstwo tutaj jest dla nich zdecydowanie koniecznością.

Sądząc po ich formie w tym sezonie i znakomitymi pozytywnymi występami przed swoimi fanami, spodziewam się, że wszystko inne oprócz zwycięstwa gospodarzy będzie naprawdę wielką niespodzianką.