Sprawdź nasz typ dnia na mecz Leganes – Levante, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Segunda Division, w piątek 10 listopada 2023 roku, o godzinie 20:30.

W ubiegły weekend Leganes odniosło pewne zwycięstwo na wyjeździe z Kartageną z wynikiem 0:3, po raz kolejny potwierdzając swoją naprawdę dobrą formę i stanowiąc w tej chwili najlepszy monolit w Segunda Division.

W pierwszej połowie nie byli aż tak aktywni, ale w drugiej wykazali się znacznie bardziej agresywnym podejściem i całkowicie zdominowali przeciwnika, zdobywając trzy gole.

Było to ich czwarte zwycięstwo z rzędu w LaLiga2, tym samym prowadzą w tabeli z czterema punktami przewagi nad drugim w tabeli Gijon.

Przed tym meczem nie powinni mieć żadnych nowych zmartwień związanych z kontuzjami. Pomocnik Neyou (14/0) jest zawieszony.

Levante w domowym meczu z Mirandes było faworytem, ​​jednak nie udało im się zaprezentować zgodnie z oczekiwaniami, kończąc mecz wynikiem 2:2.

W pierwszej połowie przegrywali 1:0, ale zdołali wyrównać. Druga połowa przyniosła kłopoty, ponieważ w 56. minucie zarobili czerwoną kartkę – trzeba przyznać, że mimo to walczyli jak równy z równym z przeciwnikiem grającym w przewadze.

Na szczęście dla nich, szybko objęli prowadzenie za pośrednictwem Martineza, ale nie udało im się dotrwać do samego końca, tracąc bramkę w czwartej minucie doliczonego czasu gry, a przez ostatnie kilka minut także mieli dwóch zawodników mniej. Mają teraz trzy mecze bez zwycięstwa, i zaledwie punkt przewagi nad strefą gwarantującą wejście do play-offów.

Obrońcy Capa (9/0), Munoz (10/0), Alex Valle (9/0) oraz napastnicy Fabricio (6/3) i Garcia (6/0) powinni nadal odczuwać kontuzje. Zawieszeni są teraz napastnicy Brugue (12/1), Bouldini (14/5) i Lozano (14/1).

To będzie jak dotąd jedno z trudniejszych zadań dla Leganes, ale ich drużyna jest bardzo silna i przystępuje do tego meczu z podniesioną głową. Levante powinno być godnym przeciwnikiem, ale jak dotąd pokazało znacznie mniej.