Sprawdź nasz typ dnia na mecz Leeds – Liverpool rozgrywany w ramach angielskiej Premier League, w poniedziałek 17 kwietnia 2023 roku, o godzinie 21:00.

Leeds przystępuje do tego spotkania po blamażu, i upokarzającej porażce z Crystal Palace u siebie 1:5. Co prawda gospodarze tego meczu wyszli na prowadzenie w 21 minucie, ale jeszcze przed przerwą wyrównującego gola dla Crystal strzelił Guehi, a druga połowa to już koncert w wykonaniu gości.

Ledds zajmuje obecnie 16 miejsce w tabeli Premier League, z dorobkiem 29 punktów po 30 meczach, a ich przewaga nad strefą spadkową wynosi 2 punkty.

Liverpool ma już bardzo małe szanse na zajęcie miejsca w TOP4, ale musi walczyć bo do końca sezonu pozostało 8 kolejek a ich strata do zajmującego 4 pozycję Manchesteru United wynosi 12 punktów.

W poprzedniej kolejce The Redds zremisowali u siebie z liderami – Arsenalem Londyn i było to ich już 5 spotkanie z rzędu bez zwycięstwa.

Gracze Liverpoolu mają jednak świetną okazję do przełamania fatalnej passy, bowiem Leeds nie wygrało u siebie z Liverpoolem od 2000 roku. Myślę, że gracze Jurgena Kloppa zmotywują się i pokonają rywali bo to dla nich już ostatni dzwonek, aby uratować sezon.