Sprawdź nasz typ dnia na mecz Lazio Rzym – Genoa, rozgrywany w ramach Pucharu Włoch, we wtorek 5 grudnia 2023 roku, o godzinie 21:00.

Lazio objęło prowadzenie na początku meczu dzięki bramce Pedro w ósmej minucie w ubiegły sobotni wieczór, kiedy podejmowało Cagliari i dzięki temu golowi udało mu się zdobyć trzy punkty.

Goście grali o jednego zawodnika mniej od 27 minuty, kiedy czerwoną kartkę zobaczył Makoumbou, a Lazio przez cały mecz pozostawało lepsze, może zasłużyło na zdobycie jeszcze jednego gola, ale i tak byli usatysfakcjonowani wynikiem w niezbyt ciekawym starciu.

Było to ich pierwsze zwycięstwo od trzech kolejek, a do strefy europejskich pucharów tracą dwa punkty.

Nie zagrają środkowi obrońcy Casale (6/0) i Romagnoli (12/0), a także pomocnik Luis Alberto (13/3) i skrzydłowy Zaccagni (12/1).

Genoa była faworytem u siebie z Empoli i nawet w 37. minucie objęła prowadzenie po trafieniu Malinowskiego, jednak do samego końca nie wytrzymała presji, tracąc dwa punkty w meczu zremisowanym 1:1.

Sam mecz nie był zbyt interesujący, gdyż żadna z drużyn nie robiła zbyt wiele na boisku, a Empoli wykorzystało jedną z rzadkich okazji w drugiej połowie, i wyrównało za sprawą Cancellieriego – może trochę niezasłużenie, ale Genua nie wyglądała na tyle dobrze, aby naprawdę zasłużyć na wygraną.

Mają teraz pięć punktów przewagi nad spadkową Weroną i z pewnością uniknięcie walki o utrzymanie pozostaje ich głównym celem.

Będzie im brakować środkowego obrońcy Baniego (11/1), a także pomocnika Strootmana (9/0), skrzydłowego Gudmundssona (12/5) i napastnika Ekubana (9/0).

Obie drużyny prawdopodobnie ulegną niewielkiej rotacji (Lazio może nawet bardziej), ale mimo to, to Lazio pozostaje tutaj drużyną o znacznie lepszej jakości. Tak czy inaczej, powinni być w stanie awansować tutaj bez większych problemów, ponieważ nawet ich gracze na ławce rezerwowych mają jakość i potrzebną kreatywność w porównaniu z bardzo ograniczoną liczbą gości z Genui.