Sprawdź nasz typ dnia na mecz Kasimpasa – Basaksehir, rozgrywany w ramach Tureckiej Super Lig, we wtorek 9 stycznia 2024 roku, o godzinie 18:00.

Kasimpasa zaskoczył niemal wszystkich, wygrywając 1:3 na wyjeździe z Besiktasem, ale w tym starciu także mieli sporo szczęścia.

To oni jako pierwsi objęli prowadzenie po bramce Da Costa w 41. minucie, a gospodarze odpowiedzieli tuż przed gwizdkiem na przerwę za sprawą Kilicsoy, próbując zdominować drugą połowę, ale bez rezultatu.

Z drugiej strony to Kasimpasa lepiej wykorzystała swoje szanse i znalazła sposób na zdobycie dwóch goli, podczas gdy Besiktas ryzykował najwięcej w ostatnich dziesięciu minutach.

Środkowy obrońca Omeruo (16/1) jest na wyjeździe z powodu obowiązków międzynarodowych. Kontuzjowani są środkowy obrońca Ciftpinar (13/0), defensywny pomocnik Saddiki (9/0), pomocnicy Yesilyurt (1/0), Bastien (4/0) oraz napastnicy Ngoy (13/1) i Cetinkaya (10/0) ).

Basaksehir nie uzasadnił roli faworyta w bezbramkowym meczu u siebie z Adana Demirspor w ubiegłe sobotnie popołudnie.

Po prostu nie udało im się narzucić tempa i rytmu, nie stwarzając w pierwszej połowie wielu ciekawych sytuacji, z kolei goście z Adana mieli więcej niebezpiecznych sytuacji pod bramką rywali.

W drugiej połowie nieco lepszy występ Basaksehir, ale nie był on zbyt konkretny i nie zasługiwał na więcej w starciu z całkiem zdyscyplinowanymi gośćmi.

Środkowy obrońca Ie (2/0) pełni obowiązki międzynarodowe, podczas gdy zawieszony pozostaje środkowy obrońca Ba (11/0). Kontuzjowani są ofensywni pomocnicy Dennis (8/0) i Aleksic (10/0).

Wspierana przez podnoszące morale zwycięstwo na wyjeździe z Besiktasem, Kasimpasa staje się teraz faworytem tego starcia. Basaksehir nie wygląda imponująco z piłką przy nodze i raczej w tym sezonie nie był pewny siebie na wyjazdach. Gospodarze powinni tu zwyciężyć z łatwością.