Sprawdź nasz typ dnia na mecz Japonia – Hiszpania, rozgrywany w ramach Mistrzostw Świata 2022, w czwartek 1 grudnia 2022 roku, o godzinie 20:00.

Japonia doznała ogromnego rozczarowania w poprzednim meczu przeciwko reprezentacji Kostaryki, kiedy ponieśli zaskakującą porażkę 0:1, znacznie zmniejszając ich marzenia o dalszym awansie.

Po dość pasywnej pierwszej części, Japończycy przejęli inicjatywę w drugiej połowie, ale brakowało im więcej kreatywności na coś bardziej konkretnego i zostali ukarani po strzale Fullera pod koniec meczu – w 81 minucie, pozostawiając zbliżające się starcie z Hiszpanami, aby zadecydowało o ich przyszłości w Katarze.

Japończycy nie mają powodu, by wiele zmieniać, po raz kolejny decydując się na kontry.

Hiszpania, jak można się było spodziewać, miała miała sporą przewagę, w ostatniej rundzie przeciwko reprezentacji Niemiec, lecz zdobyła tylko punkt w remisie 1: 1, przygotowując grunt pod całkiem interesującą rundę finałową w grupie, ponieważ wszystkie scenariusze są wciąż w grze.

Hiszpanie objęli prowadzenie po golu Moraty w 61 minucie, ale Niemcy wydawali się dość skoncentrowani i w ostatnich dziesięciu minutach udało im się odrobić straty dzięki ratującemu życie wyrównującemu trafieniu Fullkruga.

Spodziewanych jest kilka zmian, ponieważ Hiszpanie mają pełny i dość świeży skład.

Japonia miała swoją szansę na wejście do fazy pucharowej turnieju w ostatniej rundzie, ale ten czas minął i prawie nie sposób wyobrazić sobie, jak robią coś specjalnego przeciwko Hiszpanom, którzy realnie rzecz biorąc są lepszą drużyną pod każdym względem, i nie powinni mieć zbyt wielu problemów z dopisaniem kolejnych 3 punktów.