Sprawdź nasz typ dnia na mecz Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław, rozgrywany w ramach polskiej Ekstraklasy, w piątek 5 maja 2023 roku, o godzinie 18:00.

Jagiellonia przystępuje do tego spotkania po bardzo dobrym meczu i wygranej z Wartą Poznań u siebie 3:1. Ani przez moment zwycięstwo gospodarzy nie było zagrożone, bowiem już w 9 minucie na prowadzenie Białostoczan wyprowadził Gual, a do przerwy prowadzili oni już 3:0. Honorowe trafienie dla Warty zapewnił w 81 minucie Sacić.

Dla Jagielloni było to już 2 z rzędu zwycięstwo po wcześniejszej wygranej na wyjeździe z Wisłą Płock 2:4.

W tabeli Jagiellonia zajmuje bezpieczną 8 pozycję z dorobkiem 39 punktów, bez szans na europejskie puchary, ale również bez zagrożenia spadkiem.

Śląsk z kolei jest w fatalnej sytuacji, zajmuje 16 pozycję, czyli zagrożoną spadkiem, a co najgorsze ich strata do bezpiecznej pozycji wynosi 4 punkty, na 4 kolejki przed końcem sezonu.

W poprzednim meczu Śląsk zaprezentował się fatalnie, przegrywając mecz o życie z Radomiakiem u siebie 0:1. Była to już 4 z rzędu porażka Wrocławian w Ekstraklasie oraz 8 z rzędu bez zwycięstwa.

Dla Śląska jest to już z pewnością ostatni dzwonek by uratować Ekstraklasę. Piłkarze tego klubu muszą zrobić wszystko, aby wygrać ten mecz i nie mogą sobie pozwolić na zachowawczą grę. Z drugiej strony Jagiellonia, już wyluzowana i bez żadnej presji, również nie będzie z pewnością się bronić na własnym boisku. Z tego względu przewiduje otwartą grę i sporą ilość bramek.