Sprawdź nasz typ dnia na mecz Jagiellonia Białystok – Warta Poznań, rozgrywany w ramach polskiej Ekstraklasy w sobotę 25 maja 2024 roku, o godzinie 17:30.

Jagiellonii nie udało się zwyciężyć w meczu na wyjeździe z Piastem, zremisowanym 1:1, będąc ogólnie lepszą drużyną, ale nadal mogą być usatysfakcjonowani, gdyż wyrównali dopiero w 90. minucie po bramce Imaza.

Jak już powiedziano, w rzeczywistości byli lepsi, ale w 77. minucie stracili niespodziewanie bramkę i musieli gonić wynik, mimo że wcześniej zasługiwali na co najmniej jedną bramkę.

Napastnik Naranjo (29/6) jest zawieszony. Lewy obrońca Nastic (3/0) nadal jest kontuzjowany.

Warta Poznań nie zdołała matematycznie zapewnić sobie utrzyamania w ubiegły weekend, przegrywając u siebie 0:1 z Legią Warszawa.

Jedyny gol padł w 26. minucie po golu Pankowa, a goście wyglądali na bardziej konkretnych w pierwszej połowie i zasłużenie zdobyli bramkę. Mecz toczył się w nieco spokojniejszy sposób w drugiej połowie.

Napastnik Vizinger (29/1) jest zawieszony w drużynie gości. Nie powinni martwić się nowymi kontuzjami.

Dzięki lepszemu starciu bezpośredniemu z największym w tym sezonie rywalem ze Śląska, gospodarzom wystarczy zwycięstwo, aby zapewnić sobie tytuł. Warta Poznań jest zagrożona spadkiem (choć nie jest zbyt prawdopodobne, że będzie potrzebować punktów), ale motywacja do rywalizacji jest jeszcze większa u gospodarzy.

Byli lepszą drużyną przez cały sezon i teraz powinni to potwierdzić, kiedy jest to najbardziej potrzebne.

DATA: 25 maja 2024, godz. 17:30