Sprawdź nasz typ dnia na mecz Izrael – Białoruś, rozgrywany w ramach eliminacji EURO 2024 we wtorek 12 września 2023 roku, o godzinie 20:45.

Izrael może być zadowolony, że w sobotni wieczór zdobył punkt w meczu z Rumunią zremisowanym 1:1. Po wyrównanej grze w pierwszej połowie stracili bramkę w 27 minucie gry.

Jednak wyrównali w 53 minucie za sprawą Gloukha i nieco zdominowali rywali w drugiej połowie. Bez prawdziwych okazji do zdobycia bramki, ale z dużym posiadaniem piłki i kontrolowaniem gry.

Tym razem zabraknie obrońców Shlomo (8/1, Leuven), Arad (8/0, Kairat), Leidner (8/0, Olympiakos), pomocnika Glazera (17/1, Maccabi Tel Aviv).

Białoruś była sporym faworytem w wyjazdowym meczu z Andorą, ale w sobotnie popołudnie skompromitowała się po bezbramkowym remisie.

Trzeba przyznać, że byli lepszą drużyną i kontrolowali piłkę, w niektórych sytuacjach byli bliżsi zwycięstwa, ale brak prawdziwej kreatywności po raz kolejny kosztował ich wiele.

Będzie im brakować obrońców Juzepczuka (20/1, Torpedo Moskwa), Szewczenko (15/0, Torpedo Moskwa), Szwiatsowa (12/0, Dynamo Mińsk), pomocników Greczicho (5/0, BATE), Jabłonskiego (32/3, Aris Limassol), Podstrełowa (14/1, BATE) i napastnika Antilewskiego (8/0, BATE).

Po punkcie zdobytym w Rumunii Izraelczycy nie mogą sobie pozwolić na utratę punktów w dzisiejszym meczu. Pozytywem jest to, że grają przeciwko niezbyt imponującej i mało kreatywnej drużynie, a ich zwycięstwo tutaj nie powinno być kwestionowane. Powinni być w stanie utrzymać dynamikę w staraniach o awans na EURO 2024.