Sprawdź nasz typ dnia na mecz Inter Mediolan – Udinese, rozgrywany w ramach włoskiej Serie A, w sobotę 18 lutego 2023 roku, o godzinie 20:45.

Inter nie sprostał wysokim oczekiwaniom w ostatniej kolejce jadąc do Sampdorii, kiedy to starcie zakończyło się remisem 0:0, prawdopodobnie zasłużył na więcej, gdyż przez pełne dziewięćdziesiąt minut utrzymywał przewagę.

Goście od początku kontrolowali to starcie, ale brakowało im pomysłu na przełamanie dorze funkcjonującej defensywy rywali, by zapisać na swoim koncie trzy punkty.

Inter zajmuje 2. miejsce w tabeli Serie A, biorąc udział w dość ciekawym wyścigu o wejście do Ligi Mistrzów.

Z powodu kontuzji nie zagra ofensywny pomocnik Correa (17/3).

Udinese przyjedzie na to starcie po całkiem ciekawym i dynamicznym ostatnim meczu u siebie z nieco niedocenianym Sassollo, kiedy to zremisowali 2:2 i zdobyli punkt.

Pierwsza część meczu była niezwykle ciekawa, kiedy obie strony rozjaśniły tablicę wyników dwoma golami i chociaż gospodarze byli generalnie bardziej agresywną drużyną w drugiej połowie, najwyraźniej zabrakło im paliwa, aby strzelić decydującego gola.

Udinese zajmuje obecnie 8. miejsce w tabeli, mając dziewięć punktów mniej niż Lazio, które aktualnie kwalifikuje się do europejskich pucharów.

Gościom brakuje ofensywnych graczy Deulofeu (16/2) i Nestorovskiego (10/1). Obrońca Masina (4/1) jest wątpliwy.

Jak wspomniano, we Włoszech toczy się bezpośrednia bitwa o bilet do Ligi Mistrzów, ponieważ kilka drużyn jest w stanie ostatecznie go zdobyć. Kolejna porażka gospodarzy może być dość kosztowna, a mając to na uwadze, zdecydowanie oczekuje od nich skupienia i determinacji w zdobyciu trzech punktów.

Realistycznie rzecz biorąc, ich skład jest pełen bardziej wszechstronnych graczy, więc biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, Inter niezaprzeczalnie ma wszystko, czego potrzeba, aby przejąć kontrolę i zakończyć nadchodzące starcie z trójką.