Sprawdź nasz typ dnia na mecz Inter Mediolan – Genoa, rozgrywany w ramach włoskiej Serie A, w poniedziałek 4 marca 2024 roku, o godzinie 20:45.

Inter Mediolan jest absolutnie w wyśmienitej formie w ostatnim czasie, bowiem w 11 poprzednich meczach zanotował same zwycięstwa, a ich ostatnia porażka miała miejsce 27 września 2023 roku, kiedy to przegrali ligowe spotkanie z Sassuolo.

W poprzednim meczu wygrali, a właściwie rozgromili solidnie grającą w tym sezonie Atalantę 4:0 u siebie. Już do przerwy mediolańczycy prowadzili 2:0 po golach Darmiana oraz Martineza, a w drugiej połowie kolejne gole dołożyli Dimarco oraz Frattesi.

W tabeli ligowej Inter zdecydowanie prowadzi, mając na koncie 69 punktów i przewagę przed rozpoczęciem 27 kolejki, 12 punktów nad Juventusem.

Genoa jako beniaminek Serie A, oczywiście ma za cel utrzymanie ligowego bytu i to wychodzi im na razie całkiem nieźle, bowiem drużyna Genoi zajmuje aktualnie 12 pozycję z tabeli z dorobkiem 33 punktów i przewagą 13 oczek nad strefą spadkową.

Piłkarze Genoi wygrali poprzedni mecz z Udinese u siebie 2:0, czym przełamali słabą passę 3 kolejnych meczów bez zwycięstwa.

Inter oczywiście pewnie zmierza po kolejne mistrzostwo Włoch i na pewno mając na uwadze walkę w Lidze Mistrzów będzie chciał tę przewagę powiększać, by spokojnie walczyć na dwóch frontach. Teraz Inter odpoczywa od Chamapions League więc skoncentruje się na tym meczu w 100%, więc przewiduje ich łatwą wygraną. W 4 poprzednich meczach Interu z Genoą, gdy Inter był gospodarzem wygrywał takie mecze co najmniej trzema bramkami przewagi.