Sprawdź nasz typ dnia na mecz Inter Mediolan – Atalanta, rozgrywany w ramach włoskiej Serie A, w środę 28 lutego 2024 roku, o godzinie 20:45.

Inter ma za sobą bardzo udany okres i widać gołym okiem, że jest w wyśmienitej formie w ostatnich tygodniach. Mediolańczycy wygrali 10 poprzednich meczów, a ostatnim razem odprawili z kwitkiem Lecce, wygrywając tę wyjazdową potyczkę 0:4.

Gole na wagę zwycięstwa strzelili Martinez w 15 oraz 56 minucie, a także Frattesi w 54 oraz de Vrij w 67 minucie meczu. Po tym zwycięstwie przewaga Interu który zajmuje fotel lidera Serie A, nad kolejnym rywalem w tabeli wynosi 9 punktów.

Atalanta również nie może narzekać na wyniki, bo piłkarze z Bergamo co prawda zremisowali ostatnie wyjazdowe spotkanie z AC Milan 1:1, ale był to już 10 mecz o stawkę bez porażki dla tej drużyny.

Wcześniej zawodnicy Atlanty rozprawiali się bez większych problemów z takimi rywalami jak Sassuolo (3:0), Genoa (1:4), czy Lazio Rzym (3:1).

W tabeli ligowej Atalanta plasuje się na 5 pozycji z dorobkiem 46 punktów po 25 meczach, a ich strata do TOP4 wynosi zaledwie 2 punkty.

Zapowiada nam się dziś piłkarskie widowisko, bo oba zespoły grają ofensywnie i nie mają problemów ze zdobywaniem goli. Obstawiam otwarty mecz ze sporą ilością sytuacji podbramkowych, a co za tym idzie również i goli nie powinno zabraknąć.