Sprawdź nasz typ dnia na mecz Ilves – SJK, rozgrywany w ramach fińskiej Veikkausliiga, w sobotę 1 lipca 2023 roku, o godzinie 16:00.

Ilves zakończył swoją godną pozazdroszczenia passę bez porażki we wszystkich rozgrywkach podczas ostatniej podróży do Interu Turku, ponosząc porażkę 2:1.

Stracili gola już, na początku meczu – w 4 minucie, a następnie w 82, reagując nieco zbyt późno, ponieważ zdobyli bramkę praktycznie w ostatnich sekundach.

Pomocnik Ala-Myllymaki (10/0) ​​jest kontuzjowany.

SJK przyjeżdża na to starcie po porażce w ostatnim meczu u siebie z AC Oulu, kiedy to niespodziewanie spotkanie zakończyło się przekonującą porażką 1:4.

Udało im się odpowiedzieć na dwubramkowy deficyt w 64 minucie meczu po golu Strengiema, ale niestety to wszystko, co mieli do zaoferowania, a następnie stracili jeszcze dwa razy w ciągu ostatnich dziesięciu minut.

Gościom brakuje obrońcy Yegbe (11/0) i pomocnika Rojasa (9/1).

Pomimo ich ostatniej porażki, piłkarze Ilves z pewnością nie prezentują się słabiej niż ich rywale, a jeśli wykorzystają swój szerszy zakres możliwości, powinni być w stanie odbić się w tym pojedynku lub przynajmniej być drużyną znacznie bliżej zwycięstwa.