Sprawdź nasz typ dnia na mecz Hull City – Blackburn, rozgrywany w ramach angielskiej Championship, w piątek 29 grudnia 2023 roku, o godzinie 20:45.

Hull City rozegrało przyzwoity mecz u siebie z Sunderlandem, ale nie wykorzystało swoich szans, przegrywając 0:1 w zeszłe wtorkowe popołudnie.

Sam mecz nie był zbyt interesujący w pierwszej połowie i być może błędem Hull było nie atakowanie wcześniej, ponieważ w drugiej połowie starali się bardziej i ogólnie mieli nieco lepsze szanse, ale próbowali zaryzykować za dużo i stracili bramkę w 82. minutę za pośrednictwem Clarke’a.

Bramkarz Allsop (17/0) nadal nie zagra w drużynie Tygrysów, podobnie jak lewy obrońca Vinagre (10/0) ​​oraz pomocnicy Sinik (1/0) i Philogene (14/6).

Z kolei Blackburn ma za sobą niezbyt imponujący występ na wyjeździe, po porażce 3:0 z Huddersfield.

Mieli znacznie więcej posiadania piłki, ale w zupełnie bezsensowny sposób, brakowało im prawdziwej kreatywności w ataku, aby stworzyć bardziej groźne sytuacje.

To gospodarze w kontratakach prezentowali się lepiej, pokazując wiele luk w defensywie Blackburn. Mają teraz na koncie trzy porażki z rzędu i strzelili tylko jednego gola, a ich jakość w obronie zdecydowanie nie jest wystarczająca, aby kwalifikować się do gry w play-offach.

Gościom zabraknie bramkarza Pearsa (9/0), prawego obrońcy Rankina-Costello (14/2), ofensywnego pomocnika Hedgesa (8/1) oraz napastników Gallaghera (5/1) i Dolana (18/2).

Hull nie odpowiedziało w poprzednim meczu u siebie z Sunderlandem, ale tutaj należy spodziewać się reakcji, która będzie im potrzebna. Będąc poza fazą play-off, Tygrysy są w sytuacji, w której muszą wygrać, a Blackburn wydaje się idealnym przeciwnikiem.

Goście w tej chwili nie robią wrażenia i wyglądają jak zespół znajdujący się w defensywie, a Tygrysy z pewnością mają wszystko, czego potrzeba, aby wykorzystać sytuację gości.