Sprawdź nasz typ dnia na mecz Hannover – Greuther Furth, rozgrywany w ramach 2. Bundesligi, w piątek 16 lutego 2024 roku, o godzinie 18:30.

Hannover w ubiegły piątkowy wieczór zdobył wspaniałe trzy punkty na wyjeździe z Hamburger SV, wygrywając 3:4, wykorzystując większość swoich szans.

W pierwszej połowie zagrali wyśmienicie, trzymając piłkę przy nogach i strzelili trzy gole, a w drugiej szczęście uśmiechnęło się do nich, gdy gospodarze doprowadzili do remisu, a goście znów byli precyzyjni w ósmej minucie doliczonego czasu gry za sprawą Ernsta, przypieczętowując zwycięstwo.

Hannover ma obecnie passę trzech zwycięstw z rzędu i trzy punkty straty do znajdującego się w fazie play-off HSV, a zwycięstwo pozostaje ich najwyższym priorytetem.

Środkowy obrońca Halstenberg (20/4) jest zawieszony, kontuzjowani pozostają prawy obrońca Muroya (17/1) i pomocnik Scott (5/0).

Greuther Furth ma obecnie passę dwóch porażek po nieoczekiwanej przegranej u siebie z Herthą Berlin 1:2 w ubiegły weekend.

Mieli znacznie więcej posiadania piłki, ale Hertha też była ostra w swoich atakach i nie potrzebowała wiele, aby stworzyć niebezpieczne sytuacje. Hrgota chwilowo wyrównał, ale goście ponownie zdobyli bramkę, a piłkarze Furth ostatnie trzydzieści minut spędzili na bezmyślnych próbach powrotu do gry.

Jak już powiedziano, jest to druga z rzędu porażka, a Furth ma teraz dwa punkty straty do strefy play-off i musi jak najszybciej odzyskać formę.

Kontuzjowany jest środkowy obrońca Itter (11/0) i pomocnik Gießelmann (4/0).

Biorąc pod uwagę obecną formę, Hannover jest faworytem dzisiejszego meczu. Furth to solidny zespół, ale nie jest w najlepszej możliwej formie. Należy zastosować umiarkowane stawki, ponieważ gospodarze pozostają faworytami w meczu, który również powinien być dość otwarty.