Sprawdź nasz typ dnia na mecz Hannover 96 – Karlsruher, rozgrywany w ramach niemieckiej 2. Bundesligi, w piątek 8 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:30.

Hannover chciałby jak najszybciej zapomnieć o poprzedniej kolejce, kiedy odwiedzali Paderborn, przegrywając ten mecz 1:0. Choć podeszli do meczu z dużymi szansami na zdobycie punktów, to już w 20. minucie, kiedy Schaub został ukarany czerwoną kartką, grali w osłabieniu i od tej chwili po prostu nie mogli zrobić nic więcej.

Głównie chodziło o Paderborn, drużynę, która po prostu stłamsiła Hannover na boisku, podczas gdy goście powoli tracili energię, ale mimo to byli bardzo bliscy uniknięcia porażki, bo stracili gola dopiero w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, kiedy Muslija wykorzystał swoją szansę.

Mają teraz serię trzech meczów bez zwycięstwa w 2. Bundeslidze, a na razie tracą pięć punktów do plasującego się w fazie play-off Hamburgera SV.

Ofensywny pomocnik Schaub (15/1) jest zawieszony, natomiast kontuzjowany napastnik Teuchert (8/11).

Karlsruher może być zadowolone po ciekawym starciu u siebie w poprzedniej kolejce, kiedy udało mu się zdobyć punkt w meczu z Hansą Rostock 2:2, mimo że przez pierwszą połowę przegrywali różnicą dwóch bramek.

Goście byli na początku meczu bardziej konkretni i objęli prowadzenie w pierwszej połowie, która była bardziej otwarta niż wskazywał wynik 1:2, a gospodarze faktycznie wyglądali jeszcze lepiej, ale mogli zadowolić się jedynie golem Matanovicia w 44. minucie.

Nie inaczej było w drugiej części, w której obie drużyny miały naprawdę niezłe szanse, a to gospodarze ponownie stworzyli groźniejsze akcje, być może nawet zasługiwali na więcej niż punkt zdobyty za sprawą Zivzivadze w 81. minucie.

Pomocnik Wanitzek (15/4) jest zawieszony, a kontuzjowany jest pomocnik Kaan Sihlaroğlu (jeszcze nieobecny) oraz napastnik Rossmann.

Obie drużyny przystępują do tego meczu z koniecznością odkucia i nie można się spodziewać niczego innego niż otwartego meczu.

Obaj preferują ofensywny styl gry i są znacznie bardziej niezawodni w ataku, ponieważ Hannover z pewnością nie będzie tu czekał w defensywie, czyniąc grę tak interesującą, jak to tylko możliwe. Wystarczy odrobina błysku, aby uczynić ten mecz jednym z najciekawszych w ten weekend.