Sprawdź nasz typ dnia na mecz Hamburger SV – Hannover, rozgrywany w ramach niemieckiej 2. Bundesligi, w piątek 9 lutego 2024 roku, o godzinie 18:30.

Hamburger SV miał w zeszły weekend trudny mecz na wyjeździe z Herthą Berlin, ale udało mu się zasłużenie zdobyć trzy punkty i ostatecznie zakończyć mecz wynikiem 1:2.

Grając ofensywnie, prawdopodobnie zasłużyli na zdobycie nawet więcej niż jednego gola w pierwszej połowie, ale mimo to w 57. minucie wyszli na prowadzenie dzięki Muheimowi, by kilka minut później stracić gola na 1:1. W dalszej części meczu musieli dać z siebie wszystko, aby przypieczętować zwycięstwo za sprawą Reisa.

To był ich najlepszy sposób na powrót na zwycięską drogę po porażce u siebie z Karlsruher, mając tylko jeden punkt przewagi nad trzecim w tabeli Holstein Kiel.

Środkowy obrońca Schonlau (4/0) pauzuje z powodu kontuzji.

Hannover także zdobył trójkę, prawdopodobnie w nieco trudniejszy sposób, niż można było się spodziewać w meczu u siebie z Hansą Rostock 2:1.

Wczesne objęcie prowadzenia po golu samobójczym sprawiło, że gospodarze zachowywali się komfortowo na boisku, ale tuż przed gwizdkiem na przerwę zostali ukarani. Poradzili sobie z sytuacją i ponownie wyszli na prowadzenie po bramce Halstenberga, nie mogli jednak uniknąć problemów, ponieważ ten sam zawodnik został wykluczony w ostatnich dziesięciu minutach i byli zmuszeni do obrony.

To było drugie zwycięstwo z rzędu dla nich, i teraz tracą zaledwie pięć punktów do znajdującego się w fazie play-off Holstein Kiel i z pewnością będą szukać swojej szansy również w walce o awans. Gościom zabraknie środkowego obrońcy Halstenberga (20/4) z powodu zawieszenia, natomiast kontuzjowany pozostaje pomocnik Scott (5/0).

Hamburger SV jest tutaj faworytem, ​​zwłaszcza po podnoszącym na duchu zwycięstwie na wyjeździe z Herthą, ale goście również przyjeżdżają w dobrej formie i nie boją się zaatakować żadnej z drużyn 2.Bundesligi. Oni też są ostatnio w pozytywnej i bardzo skutecznej formie i powinni sprawić, że ten mecz będzie niezwykle interesujący.