Sprawdź nasz typ dnia na mecz Gruzja – Grecja, rozgrywany w ramach eliminacji EURO 2024, we wtorek 26 marca 2024 roku, o godzinie 18:00.

Kilka dni temu Gruzja bez problemu poradziła sobie z Luksemburgiem u siebie, wygrywając 2:0, ale mecz nie był łatwy dla gospodarzy.

Jako pierwsi objęli prowadzenie za sprawą Zizvivadze w 40. minucie, ale goście z Luksemburga zdecydowanie nabrali tempa na początku drugiej połowy, jednak ich bramka została anulowana, a wykluczony zawodnik w 56. minucie przypieczętował ich los. Zivzivadze strzelił kolejnego gola w 63. minucie, który rozwiał wszelkie wątpliwości przy znacznie mniej aktywnych gościach w dalszej części spotkania.

Obrońcy Azarovi (18/0, Szachtar Donieck), Kalandadze (2/0, Dinamo Tbilisi), pomocnicy Aburjania (39/1, Hatayspor), Sigua (2/0, Basel), Lobzhanidze (36/3, Atlanta Utd) i napastnik Volkovi (5/2, Sabah) tym razem nie zagrają.

Grecja zaliczyła jeden z lepszych występów w ostatnim czasie, wygrywając u siebie 5:0 z Kazachstanem w zeszły czwartkowy wieczór po szczególnie dobrej pierwszej połowie.

Gole Bakasetasa (z rzutu karnego) i Pelkasa w pierwszych piętnastu minutach już przesądziły o rozwoju meczu. Grecy strzelili dwa kolejne gole w pierwszej połowie za sprawą Ioannidisa i Kourbelisa. Wreszcie Grecy pokazali swój potencjał w ataku, nie potrzebowali wiele, aby zdobyć bramkę w otwartym meczu i z pewnością jadą do Gruzji z dużo lepszym niż zwykle morale.

Obrońca Giannoulis (26/0, Norwich), pomocnicy Galanopoulos (8/1, AEK Ateny), Alexandropoulos (9/0, Olympiakos) i napastnik Fountas (18/1, Trabzonspor) nie zagrają.

Grecy prawdopodobnie przystępują do tego spotkania jako lekki faworyt, jednak prawie na pewno nie zdobędą tak łatwo Gruzinów, ale z pewnością będą mieli sporo okazji. Gospodarze, wspierani kibicami i atmosferą, wiedzą, że niewiele mogą zdziałać, pozostając cały czas z tyłu, ponieważ tak czy inaczej ich główna indywidualna jakość polega na ofensywnej części składu.