Sprawdź nasz typ dnia na mecz Gijon – Villarreal B, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Segunda Division, w piątek 6 października 2022 roku, o godzinie 21:00.

Gijon zaliczył przyzwoity występ w ostatnim meczu LaLiga2 na wyjeździe z faworyzowaną Teneryfą, kiedy zdobyli punkt w remisie 1:1.

Goście lepiej otworzyli mecz i objęli prowadzenie po golu Cristo w 15 minucie, ale w tym meczu zostali generalnie zepchnięci do defensywy przez przeciwną drużynę. Mimo to Gijon zdołał wywalczyć punkt, ponieważ stracili tylko jednego gola w ciągu ostatnich piętnastu minut i mogą być bardziej niż zadowoleni z wyniku w tym spotkaniu.

Gijon zajmuje 8. miejsce w tabeli, z dwoma punktami mniej niż zajmująca miejsce w dające prawo gry w play-off o awans, Andorra.

Brakuje im obrońcy Cote (5/0) i pomocnika Rivery (1/0).

Villarreal B nie wykazał się większą kreatywnością w ostatnim meczu u siebie przeciwko Burgos, kiedy pokazali bardzo mało z przodu i zdobyli tylko punkt w bezbramkowym spotkaniu.

Mieli w tym meczu niewielką inicjatywę, ale realistycznie rzecz biorąc nie pokazali gry, która była potrzebna, aby zrobić różnicę i potencjalnie przebić się przez obronę przeciwnej strony w tym starciu.

Villarreal B zajmuje 10. miejsce w tabeli, mając tę ​​samą liczbę punktów, co ich przeciwnicy w nadchodzącym starciu.

Bramkarz Sierra (2/0), obrońca Iniguez (2/2), pomocnik Goujon i napastnik Fores (obaj bez występu) są poza grą.

Mimo że Gijon zdecydowanie ma miejsce na poprawę swoich ogólnych występów w tym sezonie, nie bez powodu trzymają etykietę faworyta, ponieważ Villarreal B ma ostatnio trudności z na wyjazdach i trudno jest, aby nadążali za gospodarzami przez całe starcie.