Sprawdź nasz typ dnia na mecz Ghana – Urugwaj, rozgrywany w ramach Mistrzostw Świata 2022, w piątek 2 grudnia 2022 roku, o godzinie 16:00.

Ghana wykazała się dużą wytrwałością w swoim ostatnim występie w Katarze przeciwko Korei Południowej, kiedy mieli pewne problemy, ale mimo to odnieśli ratujące życie zwycięstwo 2:3.

Ich gra była inspirująca, ponieważ schodzili na przerwę z prowadzeniem 0:2, ale stracili czujność w drugiej części i pozwolili Koreańczykom z Południa podkręcić to spotkanie do najwyższego poziomu, tracąc dwa gole w 58. i 61. minucie.

Jednak Afrykańczycy zebrali się w sobie, odpowiadając w najlepszy możliwy sposób po strzale Kubusa zaledwie siedem minut później i zanotowali bardzo potrzebne zwycięstwo.

Lewy obrońca Gideon Mensah jest już gotowy do gry.

Urugwaj nie zagrał zbyt dobrze w swoim drugim meczu grupowym z faworyzowaną Portugalią, kiedy poniósł porażkę 2:0, po raz kolejny pokazując, że kreatywność z piłką jest zdecydowanie ich najgorszym koszmarem w Katarze.

Jak wspomniano powyżej, stracili dwie bramki w drugiej części meczu po strzałach Fernandesa.

Jedno miejsce w fazie pucharowej pozostaje w grupie H nadal sprawą otwartą, a zajmująca drugie miejsce Ghana jest na dobrej pozycji, ponieważ ma dwa punkty przewagi nad przeciwnikiem z Ameryki Południowej.

Idą ramię w ramię z Portugalią, jeśli chodzi o ich siłę do tej pory w turnieju, wykazując wielką chęć na boisku, będąc niedoceniani w nadchodzącym decydującym meczu, ale zdecydowanie udowodnili, że są zdolni do pokonania takich rywali jak Urugwaj.