Sprawdź nasz typ dnia na mecz Getafe – Real Madryt, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Primera Division, w czwartek 1 lutego 2024 roku, o godzinie 21:00.

Getafe przystępuje do tego zaległego spotkania 20 kolejki, z podniesionym morale, ponieważ drużyna wygrała w poprzedniej kolejce z Granadą 2:0 u siebie.

Gole dla gospodarzy strzelali w pierwszej połowie Greenwood oraz Mayoral. Granada w 59 minucie nie wykorzystała rzutu karnego, tym samym piłkarze Getafe bez większych problemów dowieźli zwycięstwo do końca, czym przerwali passę 3 z rzędu meczów bez zwycięstwa w Primera Division.

W tabeli Getafe plasuje się na 10 pozycji z dorobkiem 29 punktów, a ich strata do pozycji dających prawo gry w Europie, wynosi 7 oczek.

Real wygrał w poprzedni weekend mecz ligowy na wyjeździe z Las Palmas 1:2, ale musiał się sporo namęczyć by zdobyć 3 punkty, bo zwycięską bramkę Królewscy strzelili w końcówce meczu.

Wygrana nad Las Palmas, była już 5 z rzędu w La Liga, dla Realu Madryt, ale mimo to Królewscy zajmują drugą pozycję ze stratą 1 punktu do prowadzącej Girony.

Real bez wątpienia jest faworytem tego meczu, i z pewnością będzie chciał wygrać ten mecz, by wrócić na pierwszą pozycję w lidze. Getafe poprzednim zwycięstwem przerwało fatalną serię i być może nie będzie nad nimi wisiała presja w meczu z Królewskimi.