Sprawdź nasz typ dnia na mecz Genua – Venezia, rozgrywany w ramach włoskiej Serie B, w poniedziałek 16 stycznia 2023 roku, o godzinie 18:45.

Genua zagrała zgodnie z planem w ostatnim meczu Serie B u siebie z zespołem Sudtirol, odnosząc rutynowe zwycięstwo 2:0.

Gospodarze kontrolowali mecz od samego początku, ale ich kreatywność ujawniła się w ostatnich dwudziestu pięciu minutach, kiedy strzelili dwa gole za sprawą Puscasa i Aramu, jak wspomniałem, będąc wyraźnie dominującą drużyną i zasłużenie zdobywając trzy punkty.

Genoa zajmuje 4. miejsce w tabeli Serie B, tracąc tylko trzy punkty do drugiej w tabeli Regginy.

Obrońcy Heftiego (15/1), pomocnika Portanova (12/1) i napastnika Ekubana (5/1) powinno zabraknąć w dzisiejszym meczu.

Venezia pokazała przyzwoitą siłę w ostatniej rundzie u siebie z Parmą, kiedy zdobyła punkt w zremisowanym meczu 2:2, odwracając losy spotkania po praktycznie przegranym meczu.

Po pięćdziesięciu minutach gry przegrywali 0:2, ale w drugiej części meczu włączyli wyższy bieg i skutecznie wyrównali wynik po golach Pohjanpalo i Pieriniego.

Dzięki temu punktowi Venezia zajmuje 18. miejsce w tabeli, z dwoma punktami straty do Benevento i bezpieczną częścią tabeli.

Lewy obrońca Ulmann (5/0), pomocnik Cheryshev (10/3) i napastnik Connolly (5/0, opuścił klub) nie vbędą brani pod uwagę przy ostalaniu składu.

O wysokiej motywacji gospodarzy nie ma tu wiele do powiedzenia, bo do pełnego zaangażowania w wyścigu o bezpośredni awans dzielą ich już tylko trzy punkty.

Na ich korzyść przemawia fakt, że mają jeden mecz mniej niż Reggina, a sądząc po ich pewnych występach w Serie B, byłoby naprawdę rozczarowujące, gdyby ponieśli porażkę w nadchodzącym spotkaniu.