Sprawdź nasz typ dni na mecz Genk – Olympiakos, rozgrywany w ramach eliminacji Ligi Europy UEFA, w czwartek 17 sierpnia 2023 roku, o godzinie 20:00.

Genk przegrał pierwszy mecz 1:0 po bramce z 1. minuty, choć przez cały mecz były lepsze. Mieli trzy świetne okazje w drugiej połowie i strzał w słupek w doliczonym czasie gry. W lidze belgijskiej wygrali w niedzielę 0:1 na wyjeździe z Cercle Brugge po przeciętnym meczu.

Olympiakos wciąż się odbudowuje i w tej chwili interesują go bardziej wyniki niż dobry futbol. Przełamali negatywną passę siedmiu meczów w europejskich pucharach bez wygranej (0-2-5) i dziś zagrają o remis i awans.

Olympiakos nie jest gotowy na seryjne wygrywanie na takim poziomie, a Genk strzeli co najmniej jednego gola u siebie. Myślę, że Genk wygra i zakwalifikuje się.