Sprawdź nasz typ dnia na mecz Gambia – Kamerun, rozgrywany w ramach Pucharu Narodów Afryki, we wtorek 23 stycznia 2024 roku, o godzinie 18:00.

Gambia przystępuje do trzeciej kolejki spotkań z ostatniego miejsca w tabeli, zaliczając do tej pory dwie porażki.

Na inaugurację Gambia przegrała z Senegalem 0:3, będąc drużyną zdecydowanie gorszą, a na domiar złego całą drugą połowę pokonana drużyna grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Adamsa. Gole Gueye w 4 minucie oraz po przerwie w 52 i 86 Camary przypieczętowały pewną wygraną Senegalu.

W drugiej kolejce Gambia musiała uznać wyższość Gwinei, która wygrała po golu Camary w 69 minucie gry, i była to 4 z rzędu poraża reprezentacji Gambii licząc również mecze kwalifikacyjne do Mundialu 2026.

Kamerun również nie może zaliczyć tego turnieju do udanych ponieważ do tej pory zgromadził zaledwie 1 punkt w zremisowanym 1:1 meczu z Gwineą w pierwszej kolejce. W drugiej serii spotkań Kamerun przegrał gładko z Senegalem 3:1.

Kamerun oczywiście jest faworytem tego meczu, i jako drużyna zdecydowanie lepsza kadrowo, oraz bardziej doświadczona powinna wygrać ten mecz by zająć przynajmniej 3 miejsce w tabeli, z 4 punktami na koncie, które być może pozwolą awansować jako jedna z czterech najlepszych drużyn z klasyfikacji 3 miejsc.