Sprawdź nasz typ dnia na mecz Fulham – Leicester, rozgrywany w ramach angielskiej Premier League, w poniedziałek 8 maja 2023 roku, o godzinie 16:00.

Fulham przystępuje do tego spotkania w nie najlepszych nastrojach ponieważ w poprzedniej kolejce drużyna z Londynu przegrała na wyjeździe z Liverpoolem 1:0 i była to już 3 z rzędu porażka dla tej drużyny w Premier League. Wcześniej piłkarze Fulham przegrali u siebie z Manchesterem City 1:2 oraz na wyjeździe z Aston Villa 1:0.

W tabeli Fulham usadowiło się na bezpiecznej pozycji w środku tabeli, dokładnie na 10 miejscu z dorobkiem 45 punktów po 34 meczach i można powiedzieć, że dla tej drużyny sezon się już skończył, bo na europejskie puchary nie mają już szans, a spadek im nie grozi.

Leicester jest w zupełnie innej sytuacji, ponieważ realnie zagraża im spadek z ligi. Zajmują obecnie 16 miejsce w tabeli, ale mają tyle samo punktów – 30, co zagrożone degradacją Nottingham. Ogólnie rzecz biorąc 4 drużyny mające niemal identyczną liczbę punktów biją się o utrzymanie, a dwie z nich niemal na pewno spadną, a wśród nich może być Leicester.

Lisy w poprzednim meczu zremisowały u siebie, z również rozpaczliwie broniącym się przed spadkiem Evertonem 2:2, mając wygraną na wyciągnięcie ręki, ponieważ prowadząc 2:1, Maddison w ostatnich minutach pierwszej połowy nie wykorzystał rzutu karnego, co zemściło się na gospodarzach w 54 minucie, kiedy to Iwobi strzelił dla Evertonu gola na 2:2.

Jak już wspomniałem Fulham nieco się rozluźniło, ponieważ nie ma już większej motywacji do walki o punkty. Może to wykorzystać Leicester który musi punktować, jeśli myśli o pozostaniu w lidze.