Sprawdź nasz typ dnia na mecz Fiorentina – Sassuolo, rozgrywany w ramach włoskiej Serie A, w sobotę 7 stycznia 2023 roku, o godzinie 15:00.

Piłkarze Fiorentiny rozczarowali swoich fanów ostatnim występem u siebie z drużyną Monzy, kiedy zdobyli tylko punkt w remisie 1:1.

Gospodarze strzelili gola jako pierwsi po strzale Cabrala w 19 minucie, ale niestety nie udało im się dowieźć tego wyniku do końca meczu, tracąc wyrównującego gola w 61 minucie.

Fiorentina zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli, bezpiecznie plasuje się w środku tabeli, ale nie jest w stanie, wejść do europejskiego wyścigu, przynajmniej na razie.

Napastnicy Gonzalez (6/1) i Sottil (7/0) wypadli ze składu. Pomocnik Mandragora (13/1) jest wątpliwy.

Sassuolo nie sprostało oczekiwaniom w ostatniej kolejce u siebie z Sampdorią, kiedy nieznacznie przegrali to starcie wynikiem 1:2.

Stracili dwa gole w ciągu pierwszej pół godziny, wyraźnie groźniej wyglądali w drugiej części, ale udało im się tylko zredukować straty po golu Berardiego w 64. minucie.

Sassuolo zajmuje 16. miejsce w tabeli, tracąc cztery punkty do swoich przeciwników w nadchodzącym starciu.

Obrońca Muldur (1/0) i pomocnik Lopez (13/0) powinni pozostać poza składem.

Mimo że Fiorentina przystępuje do tego starcia po nieudanym występie, wciąż pokazuje znacznie więcej w porównaniu z gośćmi i rozsądnie trzyma etykietę faworyta w tym meczu.

Sassuolo stoi w obliczu kryzysu, ponieważ nie udało im się zanotować pozytywnego wyniku w ostatnich pięciu występach w Serie A i nierealistyczne byłoby oczekiwanie, że mogą zrobić coś spektakularnego i pokonać dość mocnego przeciwnika.