Sprawdź nasz typ dnia na mecz Fiorentina – Salernitana, rozgrywany w ramach włoskiej Serie A, w środę 9 listopada 2022 roku, o godzinie 20:45.

Fiorentina wydaje się być ostatnio bardzo pewna siebie we wszystkich rozgrywkach, ponieważ mają teraz cztery kolejne zwycięstwa, które na pewno podnoszą ich morale. W poprzedniej kolejce Fiorentina wygrała na wyjeździe z Sampdorią 0:2, czym potwierdziła swoją dobrą formę.

Goście objęli prowadzenie po golu Bonaventury w 4 minucie, mając pod kontrolą wynik przez całe spotkanie, a swój lepszy występ ukoronowali kolejnym trafieniem Milenkovica w 58. minucie.

Fiorentina jest obecnie na 11. miejscu w tabeli Serie A, nie błyszcząc w tym sezonie, ale wyraźnie poprawiając się w miarę upływu czasu.

Napastnik Sottil (7/0) nie jest pewny występu, natomiast gospodarzom na pewno zabraknie pomocnika Castovilliego (brak występu w tym sezonie) i napastnika Gonzaleza (6/1).

Salernitana w poprzednim meczu ligowym zdobyła tylko punkt w zremisowanym u siebie meczu z ostatnią drużyną tabeli Cremonese – 2:2.

Lepiej otworzyli mecz i z przewagą 2:1 udali się na przerwę, będąc dość blisko zwycięstwa, ale niestety dla nich stracili wyrównującego gola w 89. minucie.

Salernitana zajmuje 9. miejsce w tabeli, o jeden punkt przed rywalami w nadchodzącym starciu.

Środkowy obrońca Gyomber (11/0) jest kontuzjowany.

Viola udowodniła, że jest w stanie walczyć na dwóch frontach w tym sezonie, a w przerwie od europejskich pucharów z pewnością przeniosą całą swoją uwagę, aby być jak najbardziej stabilnym we Włoszech.

Wchodzą w to starcie jako faworyci i dość trudno jest wyobrazić sobie, by nie wykorzystali przewagi na własnym boisku i nie wygrali tego meczu, ale Salernitana ostatnio pokazuje przyzwoitą moc zwłaszcza w ofensywie, więc nie jest wykluczone, że im również uda się coś ustrzelić.