Sprawdź nasz typ dnia na mecz Finn Harps – Shamrock Rovers, rozgrywany w ramach irlandzkiej Premier League, w piątek 1 lipca 2022 roku, o godzinie 21:00.

Finn Harps zanotował ostatnio sporą niespodziankę, remisując 2:2 u siebie z St Patricks.

Gospodarze przegrywali 0:2 po dwóch golach Kinga. Mimo to, udało im się odwrócić losy meczu strzelając w końcówce dwa gole w 88 minucie oraz w 6 minucie doliczonego czasu gry.

Trochę winni takiego obrotu sprawy są goście i ich bierne podejście, jednak tak naprawdę nikt nie spodziewał się takiego zwrotu w końcówce.

Mimo, że jest to dla nich pozytywny wynik, pozostają bez zwycięstwa w ostatnich siedmiu kolejkach, mając trzy punkty przewagi nad znajdującym się na dnie tabeli UC Dublin i już dziesięć punktów za nie zagrożoną spadkiem Droghedą.

Obrońca Webster (9/0) jest kontuzjowany, a napastnik Mahdy (18/1) i pomocnik Connolly (13/1) nie są pewni występu.

Shamrock był faworytem w ostatnim meczu z St Patricks i uzasadnił tę rolę zwycięstwem 1:2 w zeszły poniedziałek.

W pierwszej połowie byli nieco lepsi, ale gole zdobyli wraz z ich mocnym występem w drugiej części, kiedy strzelili bramkę za sprawą Lyon’a i Greene w 61. i 71. minucie.

Od tego momentu widać było znacznie bardziej pasywne podejście, ponieważ dali dużo miejsca swoim przeciwnikom, na szczęście dla nich drużyna gospodarzy zdołała strzelić tylko jednego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu.

Było to ich drugie zwycięstwo z rzędu. W zeszły piątek udało im się również wygrać z Bohemians, mając teraz dziesięć punktów więcej niż drugi w kolejności Dundalk.

Pomocnik Byrne (18/1) jest kontuzjowany, podobnie jak pomocnik Farrugia (10/0).

Finn Harps vs Shamrock Rovers H2H
06.05.22 Shamrock Rovers vs Finn Harps 3:1
01.04.22 Finn Harps vs Shamrock Rovers 0:3
29.10.21 Shamrock Rovers vs Finn Harps 3:0
03.09.21 Finn Harps vs Shamrock Rovers 2:1
11.06.21 Shamrock Rovers vs Harfy Finów 1:1

Finn Harps został nagrodzony za ducha walki ostatnim razem, jednak ten mecz powinien być dla nich znacznie trudniejszy. Shamrock to klasa dla siebie i powinni być w stanie pokonać przeciwnika bez większych problemów. Te dwie drużyny grały ze sobą dwa razy w tym sezonie, a łączny wynik 6:1 przemawia wystarczająco na korzyść Rovers.