Sprawdź nasz typ dnia na mecz Feyenoord – Lazio Rzym, rozgrywany w ramach Ligi Mistrzów UEFA, w środę 25 października 2023 roku, o godzinie 18:45.

Feyenoord wykonał dobrą robotę w pierwszej kolejce u siebie z Celticem i w pełni zasłużył na zwycięstwo 2:0, jednak nie miał szczęścia, aby wyciągnąć coś z potyczki na wyjeździe z Atletico Madryt w drugiej rundzie.

W pierwszej połowie dwukrotnie prowadzili, wyglądając naprawdę dobrze, ale po prostu nie mogli lepiej zareagować i zmienić wyniku, gdy Morata wyprowadził drużynę hiszpańską na prowadzenie w 48. minucie, mimo że mieli kilka przyzwoitych okazji.

Ofensywny pomocnik Ivanusec (2/1) i napastnik Gimenez (9/13) nie są pewni występu, ale mają szansę na grę. Napastnik Minteh (9/3) i środkowy obrońca Trauner (6/0) są kontuzjowani.

Lazio miało szczęście, że w pierwszej rundzie wywalczyło punkt w starciu u siebie z Atletico Madryt, ale z drugiej strony nie wyglądało już tak wspaniale i konkurencyjnie w kilku momentach na wyjeździe z Celticem, ale mimo to odniosło zwycięstwo 1:2.

Szkocka drużyna objęła prowadzenie, a Vecino odpowiedział w pierwszej połowie po rzadkiej okazji dla gości.
W drugiej połowie Włosi nie wyglądali lepiej, nie naciskali rywali pod koniec meczu, ale szczęście po raz kolejny się do nich uśmiechnęło i w piątej minucie doliczonego czasu gry zdobyli zwycięskiego gola po strzale Pedro.

Goście nie powinni mieć żadnych problemów ze składem, który tym razem będzie pełny.

Mimo że Lazio osiągało jak dotąd pozytywne wyniki, jego występy są dalekie od godnych zaufania lub nawet pozytywnych jak na standardy Ligi Mistrzów.

Patrząc na cały sezon, Feyenoord należy po prostu traktować poważniej przed tym meczem, ponieważ Lazio straciło zbyt wiele punktów nawet przeciwko znacznie słabszym przeciwnikom niż holenderska drużyna.