Sprawdź nasz typ dnia na mecz Everton – Newcastle, rozgrywany w ramach angielskiej Premier League, w czwartek 7 grudnia 2023 roku, o godzinie 20:30.

Everton zrobił, co musiał w poprzednim meczu ligowym, aby świętować zwycięstwo 0:1 na wyjeździe z Nottingham Forest w sobotni wieczór.

To Nottingham częściej posiadało piłkę, ale Everton był groźniejszy w pierwszej połowie, a w drugiej kontynuował grę w tym samym stylu, pozwalając przeciwnikom na operowanie piłką. Ta taktyka opłaciła się, gdyż McNeil wyprowadził ich na prowadzenie w 67. minucie, pozostając biernym w ataku i zdecydowanym w obronie aż do samego końca.

Ważna trójka dla Evertonu, ponieważ po raz pierwszy w sezonie znajdują się dwa punkty nad strefą spadkową, mając na początku sezonu minus 10 punktów.

Napastnik Calvert-Lewin (10/3) i defensywny pomocnik Onana (11/0) nie są pewni występu. Pomocnicy Gomes i Alli są kontuzjowani.

Newcastle odniosło niewielkie zwycięstwo 1:0 w sobotni wieczór, kiedy powitało Manchester United i w pełni zasłużyło na to zwycięstwo.

Byli nieco lepsi przez cały mecz, pokazując więcej już w pierwszej połowie, podczas gdy goście wyglądali na pasywnych i nie mieli szans na inną grę. Podobne podejście można było zaobserwować w drugiej połowie, kiedy w 55. minucie Gordon wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, a pod koniec spotkania tempo nieco spadło.

Newcastle jest obecnie na piątej pozycji, tracąc już siedem punktów do liderów Arsenalu, ale mają tylko o trzy punkty mniej niż znajdująca się na czwartej pozycji Aston Villa, która zajmuje miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów.

Napastnik Gordon (13/6) i lewy obrońca Targett (3/0) są wątpliwi, a pomocnik Tonali (8/1) pozostaje zawieszony. Kontuzjowani to: bramkarz Pope (14/0), lewy obrońca Burn (11/1), środkowy obrońca Botman (5/1), defensywny pomocnik Longstaff (12/2), pomocnik Willock (3/0), ofensywni pomocnicy Anderson (9/0), Barnes (6/1) oraz napastnicy Wilson (10/7) i Murphy (5/1).

Newcastle nie pokazało zbyt wiele w meczach wyjazdowych w Premier League, ale nadszedł czas, aby podejść do sprawy poważniej i naprawdę mocno zabiegać o kolejne zwycięstwo na wyjeździe.

Z pewnością mają indywidualną jakość i siłę ofensywną, aby być w tym meczu lepszą drużyną i przy odrobinie szczęścia powinni być w stanie to zapewnić. W najgorszym przypadku powinni zanotować przynajmniej remis.