Sprawdź nasz typ dnia na mecz Everton – Manchester City, rozgrywany w ramach angielskiej Premier League, w środę 27 grudnia 2023 roku, o godzinie 21:15.

Everton do sezonu przystępował z ujemnym bilansem -10 punktów, ale już wygrzebał się ze strefy spadkowej i z dorobkiem 16 punktów po 18 kolejkach zajmuje 17 miejsce, z przewagą 1 punktu nad czerwoną strefą.

W poprzednim meczu drużyna Evertonu przegrała na wyjeździe z Tottenhamem 2:1, i tym samym przerwała serię 4 z rzędu meczów zwycięskich w Premier League. Była to w pełni zasłużona porażka, bo gospodarze kontrolowali przebieg meczu przez niemal pełne 90 minut, mając zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki.

Manchester City wrócił z Klubowych Mistrzostw Świata, które bez najmniejszych problemów wygrał, pokonując w finale brazylijskie Fluminense 4:0.

W lidze angielskiej Manchester nie radzi sobie już tak dobrze, bowiem wygrał tylko jedno z 6 poprzednich meczów w Premier League. W poprzedniej kolejce tylko zremisował u siebie z Crystal Palace 2:2.

W tabeli ligowej The Citizens, plasują się na 5 pozycji ze stratą 8 punktów do lidera z Liverpoolu, mając 2 mecze zaległe.

Zapowiada nam się dzisiaj bardzo dobre spotkanie, które powinno być ofensywne i miłe dla oka. Everton jest na fali i nie zmienia tego porażka w poprzednim meczu. Natomiast o sile ofensywnej Manchesteru City można nawet nie wspominać, bo jest ona zabójcza. Gole obu drużyn, to moim zdaniem dobry wybór na ten mecz.