Sprawdź nasz typ dnia na mecz Empoli – Cremonese, rozgrywany w ramach włoskiej Serie A, w piątek 11 listopada 2022 roku, o godzinie 20:45.

Empoli poniosło spodziewaną porażkę w ostatniej kolejce na wyjeździe z faworyzowanym Napoli, ustępując rywalom w każdym aspekcie gry, po prostu będąc drużyną o znacznie niższym poziomie jakości.

Stracili gole 69 oraz 88 minucie gry, a od 74 minuty musieli radzić sobie bez Luperto, który otrzymał czerwoną kartkę.

Empoli zajmuje 14. miejsce w tabeli, siedem punktów przed rywalami w nadchodzącym meczu.

W drużynie gospodarzy nie zagra obrońca De Winter (7/0), a także długoterminowy nieobecny obrońca Toneli i napastnik Destro (10/1).

Cremonese może być bardzo zadowolone z tego, jak potoczyły się sprawy w ostatnim meczu u siebie z faworyzowanym Milanem, ponieważ udało im się zdobyć punkt, w starciu zakończonym remisem 0:0.

Gospodarze mieli jednak trochę szczęścia, ponieważ zostali całkowicie zepchnięci do defensywy przez rywali, ale jakoś wytrzymali presję, również dzięki dość mało kreatywnemu występowi drużyny gości.

Mimo to Cremonese nie pokazuje prawie nic w tym sezonie w Serii A, ponieważ zajmują 17. miejsce w tabeli, będąc jedynym zespołem, który do tej pory nie zasmakował zwycięstwa w rozgrywkach.

Kontuzjowany jest bramkarz Radu (9/0), obrońca Chiriches (5/0), pomocnik Ascacibar (11/0) i napastnik Dessers (12/2).

Ostatni występ gospodarzy po prostu nie może być traktowany jako wyznacznik ich obecnej formy, ponieważ Napoli prezentuje się w tym sezonie niemal idealnie, będąc w połowie drogi do podniesienia Scudetto.

Sytuacja wygląda teraz zupełnie inaczej dla gospodarzy, ponieważ grają przeciwko drużynie, która ma widoczne problemy, i byłoby naprawdę zaskakujące, gdyby nie wykorzystali tej idealnej okazji do zdobycia trzech punktów przed przerwą w rozgrywkach.