Sprawdź nasz typ dnia na mecz Eintracht Frankfurt – Mainz, rozgrywany w ramach niemieckiej Bundesligi, w piątek 26 stycznia 2024 roku, o godzinie 20:30.

Eintracht Frankfurt nie rozpoczął sezonu najlepiej i wyglądało na to, że europejskie puchary będą daleko poza ich zasięgiem.

Jednak dzięki poprawie swojej formy pod koniec poprzedniego roku i na początku tego, ponownie zajmują szóstą pozycję i plasują się w na miejscu dającym prawo gry w Lidze Konferencji, ale tracą tylko pięć punktów do miejsc w Lidze Mistrzów. Ostatnim razem prowadzili 0:2 na wyjeździe do Darmstadt, ale nie byli w stanie tego utrzymać, w drugiej połowie zmienili grę na bardziej pasywną i zostali za to ukarani, mając pecha w piątej minucie doliczonego czasu gry.

Obrońca Chandler pozostaje długoterminowo nieobecny, a względu na obowiązki międzynarodowe nadal brakuje pomocnika Shkiriego (14/2) oraz ofensywnych zawodników Chaibiego (13/1) i Marmousha (15/7).

Mainz wciąż ma trudności z wejściem w sezon i nie ma wątpliwości, że ich zespół potrzebuje zdecydowanej poprawy, aby uniknąć walki o utrzymanie.

Obecnie są bez zwycięstwa od początku listopada po ośmiu meczach, i wykazują oczywiste problemy w ataku i pozostają bardzo nieskutecznym zespołem – drugim najgorszym w lidze. Poza tym mają na swoim koncie serię sześciu remisów z rzędu na wyjazdach.

Ofensywny pomocnik Jae-Sung (16/2) pełni obowiązki międzynarodowe, środkowy obrońca Olsen (2/0) i napastnik Weiper (3/0) są kontuzjowani.

Mainz często remisuje na wyjazdach, ale tym razem będzie musiało mieć trochę szczęścia, aby uniknąć porażki, ponieważ oczywiste jest, że nie ma na tyle ofensywnej jakości, aby dorównać przeciwnikowi. Eintracht pokazuje przed swoimi kibicami znacznie więcej i jeśli powtórzy coś podobnego, nie powinien mieć problemów ze zdobyciem trójki.