Sprawdź nasz typ dnia na mecz Eintracht Frankfurt – Bochum, rozgrywany w ramach niemieckiej Bundesligi, w sobotę 10 lutego 2024 roku, o godzinie 15:30.

Eintracht Frankfurt przegrał w poprzedniej rundzie na wyjeździe z FC Koln 2:0, ale losy meczu rozstrzygnęły się w 66. minucie, kiedy Nkounkou został ukarany czerwoną kartką.

To oni byli lepszą drużyną do momentu wykluczenia gracza, ale nie udało im się wykazać więcej konkretów, podczas gdy Koln strzelił gola w 68 minucie a następnie w 80.

Skończyli na grze dziewięcioma zawodnikami w ciągu ostatnich dziesięciu minut w meczu, o którym szybko należy zapomnieć.

Środkowy obrońca Tuta (19/0) i lewy obrońca Nkounkou (16/2) są zawieszeni. Nie powinni mieć żadnych nowych zmartwień jeśli chodzi o kontuzje.

Bochum zdobyło w zeszły weekend zaledwie punkt w meczu zremisowanym u siebie 1:1 z Augsburgiem, zdecydowanie nie zasługując na więcej po tym, co widzieliśmy na boisku.

Mimo że w 33. minucie wyszli na prowadzenie dzięki Broschinskiemu, nieco zbyt łatwo strzelili gola i w drugiej próbowali szanować czas i zagrać bardziej defensywnie, płacąc za to cenę po rzucie karnym wykorzystanym przez Demirovica.

Mają niezły bilans u siebie, bo Bochum pozostało niepokonane w ostatnich siedmiu meczach u siebie, ale jest po prostu za słabe na wyjazdach, mając serię 1-3-6, trzy porażki z rzędu i dwadzieścia siedem bramek straconych w tych dziesięciu meczach.

Bramkarz Esser pozostaje wątpliwy, ale i tak nie grał jeszcze w tym sezonie.

Eintracht powinien wrócić do swojego starego, dobrego stylu przed własnymi kibicami i tutaj oczekuje się zwycięstwa. Bochum za mało pokazuje na wyjazdach i ma tendencję do poważnych błędów się z tyłu.