Sprawdź nasz typ dnia na mecz Eibar – Racing Santander, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Segunda Division, w piątek 12 stycznia 2024 roku, o godzinie 20:30.

Eibar był zupełnie bezsilny, by w zeszłą niedzielę wieczorem stawić czoła u siebie Athletic Bilbao, ponosząc porażkę 0:3 i odpadając z rozgrywek Copa del Rey.

Na pewno nie będą zbytnio przygnębieni tą porażką, ponieważ powszechnie się jej spodziewano. Goście mocno podeszli do starcia i do przerwy mieli już trzy bramki przewagi dzięki dwóm bramkom Villalibre i jednej bramce Muniaina.

Eibar miał kilka pół okazji w drugiej połowie i ogólnie nie wyglądał tak słabo na boisku, ale po prostu nie nadążał nad znacznie silniejszym i bardziej doświadczonym rywalem.

Obrońcy Correa, Venancio (11/0) i pomocnik Alvare (20/0) powinni w dalszym ciągu pauzować. Napastnik Qasmi (5/1) i obrońca Gutierrez (18/0) stoją pod znakiem zapytania.

Santander nie miał większych problemów, wygrywając u siebie z Andorą 2:0 przed przerwą świąteczną, prawidłowo wchodząc w starcie i w 32. minucie wychodząc na prowadzenie dzięki Vicente.

Byli znacznie lepsi w pierwszej połowie i właściwie zasłużyli na jeszcze większe zwycięstwo, marnując kilka świetnych okazji, a w drugiej połowie zdecydowali się na znacznie bardziej defensywne podejście.

To goście znacznie częściej utrzymywali się przy piłce, ale gospodarze wykorzystali ich ryzyko, zdobywając kolejnego gola Alvesa w 83. minucie.

Obrońca Mantilla (20/2) i pomocnik Grenier (14/1) powinni nadal pauzować. Napastnik Arana jest zawieszony.

Eibar pozostaje bardzo mocny u siebie i bez wątpienia będzie szukał zwycięstwa agresywną grą. Santander świetnie radzi sobie w ataku, nie waha się przed atakiem i pozostaje bardzo silny.

Zdobycie bramki przez obie drużyny w trakcie meczu wydaje się rozsądnym wyborem, gdyż żadna z nich nie zadowoli się jedynie punktem.