Sprawdź nasz typ dnia na mecz Eibar – Mirandes, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Segunda Division, w poniedziałek 10 października 2022 roku, o godzinie 21:00.

Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, Eibar wykonał więcej niż przyzwoitą robotę w ostatnim meczu na wyjeździe z lekko faworyzowaną Saragossą, kiedy uniknął porażki i zakończył starcie remisem 0:0.

Zadanie gości nie było łatwe, ponieważ po siedemdziesięciu siedmiu minutach gry na boisku pozostało im dwóch graczy mniej, ale mimo to jakoś przetrwali i utrzymali nienaruszoną bramkę w tym spotkaniu.
Eibar zajmuje 6. miejsce w rankingu LaLiga2, mając o cztery punkty mniej w porównaniu z pierwszym w tabeli Alaves.

Obrońca Reina (3/0) i pomocnik Aketxe (7/0) nadal są niezdolni do gry. Obrońca Venancio (4/1) i pomocnik Munoz (7/0) są zawieszeni.

Mirandes przystępuje do tego starcia po dość interesującym i dynamicznym meczu w ostatniej rundzie u siebie przeciwko Las Palmas, kiedy wykazali się dużą wytrwałością i zremisowali 3:3.

Gospodarze po 58. minucie przegrali 1:3, ale spektakularnie odrobili straty i w ostatnich minutach strzelili dwa gole, uniemożliwiając tym samym zwycięstwo gości w tym meczu.

Mirandes zajmuje 19. miejsce w tabeli, borykając się z widocznymi problemami w tym sezonie, pomimo ostatniego małego sukcesu.

Goście wciąż muszą sobie radzić bez długo już nieobecnego pomocnika Gelaberta i napastnika Moreno. Obrońca Michelis (6/0) i napastnik Pinchi (3/2) nie są pewni występu.

Gospodarze niezaprzeczalnie pokazują więcej w każdym aspekcie gry w porównaniu do swoich przeciwników i zdecydowanie są faworytami do zdobycia kompletu punktów. To starcie jest dla nich doskonałą okazją, aby zbliżyć się do miejsc dających awans, a jeśli podejdą tutaj we właściwy sposób, nie ma wielu powodów, aby mieć wątpliwości co do ich pozytywnego wyniku w nadchodzącym spotkaniu.