Sprawdź nasz typ dnia na mecz Dusseldorf – Braunschweig, rozgrywany w ramach niemieckiej 2. Bundesligi, w piątek 24 lutego 2023 roku, o godzinie 18:30.

Dusseldorf pokazał dobrą dyspozycję w ostatnim meczu na wyjeździe z Greuther Furth, ale ostatecznie uległ presji i poniósł porażkę 2:1.

Goście przegrywali 2:0 po pięćdziesięciu siedmiu minutach gry, wyraźnie zwiększając swoją agresywność, w drugiej części meczu, ale niestety dla nich udało im się zdobyć tylko honorowego gola za sprawą Petersona w 67 minucie.

Dusseldorf zajmuje 6. miejsce w tabeli, mając osiem punktów straty w porównaniu z Heidenheimem, który zajmuje miejsce w fazie play-off.

Środkowy obrońca de Wijs (11/0) jest zawieszony. Kontuzjowani są środkowy obrońca Oberdorf (19/2), lewy obrońca Gavory (9/1), Karbownik (14/1), prawy obrońca Zimmermann (14/0) oraz ofensywni gracze Baah (7/0) i Kownacki ( 19/8).

Braunschweig przyjedzie na to starcie po niewielkiej porażce 2:3 w zeszłym tygodniu u siebie z Holstein Kiel, prezentując się podobnie jak ich dzisiejsi rywale, nieźle, ale dopiero w końcówce meczu.

Stracili trzy bramki do 48 minuty, przejmując kontrolę nad starciem w drugiej połowie, ale paliwa starczyło im tylko na dwukrotne trafienie Multhaupema i Wiebe.

Brunszwik zajmuje 14. miejsce w tabeli, wyprzedzając o punkt Arminię Bielefeld, która znajduje się w play-out.

Pomocnik Nikolaou (19/0) jest zawieszony. Kontuzjowani są środkowi obrońcy Benkovic (11/0), Strompf (5/0), Behrendt (12/0), Gechter (3/0), pomocnik Henning (15/1) i napastnik Ihorst (11/0).

Mimo, że Dusseldorf przystępuje do tego starcia po porażce, to przed nimi niezła okazja, by ponownie złapać wiatr w żagle i popchnąć sprawy we właściwym kierunku.

Stają twarzą w twarz z drużyną z naprawdę zawodną linią obrony i jeśli wykorzystają szerszy zakres swoich możliwości, gospodarze nie powinni mieć większych problemów z przełamaniem przeciwników i wyjściem z podniesioną głową z tego starcia.