Sprawdź nasz typ dnia na mecz Darmstadt – Bochum, rozgrywany w ramach niemieckiej 1. Bundesligi, w piątek 3 listopada 2023 roku, o godzinie 20:30.

Darmstadt próbował przyjąć nieco bardziej otwarte podejście i w pierwszej połowie na wyjeździe z Bayernem Monachium wyglądał na całkiem konkurencyjnego, grając przez piętnaście minut o jednego zawodnika więcej, ale potem ich szansę się posypały po dwóch czerwonych kartkach w 21 oraz 41 minucie gry.

Druga połowa była dla nich kompletną katastrofą, ponieważ całkowicie stracili przewagę (w porównaniu z pierwszą przerwą, kiedy rywalizowali jak równy z równym z Bawarczykami), tracąc osiem bramek, co dało ogólnie dość beznadziejny występ.

Ostatnie dwie rundy były dla nich bardzo ciężkie, ponieważ grali z RB Lipsk i Bayernem, a dziś z pewnością chcą się odbić i uzyskać znacznie lepszy wynik.

Środkowi obrońcy Maglica (8/1) i Gjasula (5/0) są zawieszeni. Pomocnicy Karić (5/0), Holandia (8/0) i napastnik Seydel (2/0) są wątpliwi.

Z kolei Bochum zremisowało u siebie 2:2 z Mainz, mimo że w ubiegły weekend dwukrotnie prowadziło. Stoger wyprowadził ich na prowadzenie po rzucie karnym, a Mainz w pierwszej części wyglądało na zupełnie bezradne.

W drugiej połowie wyglądali na bardziej konkurencyjnych, ale Bochum ponownie objęło prowadzenie dzięki Schlotterbeckowi, aby pokazać brak koncentracji pod koniec meczu, niefortunnie dla siebie tracąc bramkę w szóstej minucie doliczonego czasu gry.

Bochum nie może zaliczyć tego sezonu do udanego, ponieważ nie wygrało jeszcze meczu, ma na koncie 5 punktów po 9 meczach i zajmuje miejsce w strefie barażowej.

Kontuzjowany jest środkowy obrońca Ordets (9/0), wątpliwi pozostają pomocnik Osterhage (4/0) i ofensywny Bero (5/0).

To oczywiste, że ten mecz wiele znaczy dla obu drużyn, ponieważ na początku sezonu borykają się z trudnościami i może to być walka pomiędzy zespołami, które przez cały sezon będą walczyć o utrzymanie.

Z pomocą kibiców to Darmstadt powinno tu zwyciężyć, ponieważ jak dotąd wykazali znacznie większą siłę w ataku i są w stanie wyprzedzić zupełnie bezradne Bochum, mimo że obaj mają nieobecnych w defensywie. Remis nadal jest możliwy, ale to gospodarze powinni stworzyć znacznie więcej w trakcie meczu.