Sprawdź nasz typ dnia na mecz Crystal Palace – Arsenal Londyn, rozgrywany w ramach angielskiej Premier League, w poniedziałek 21 sierpnia 2023 roku, o godzinie 21;00.

Crystal Palace przystępuje do tego spotkania po bardzo dobrym starcie sezonu i wygranej na wyjeździe z Sheffield Utd. 0:1.

Mecz toczył się pod dyktando gości i z całą pewnością zasłużyli na to zwycięstwo, a gola na wagę 3 punktów strzelił w 49 minucie Edouard.

W trakcie meczów przedsezonowych Crystal radziło sobie w kratkę, notując 3 zwycięstwa, 2 remisy oraz 2 porażki.

Arsenal również sezon zaczął od wygranej, u siebie z Nottingham 2:1. Już do przerwy Kanonierzy prowadzili 2:0 po golach Nketiaha oraz Saki. W drugiej części gospodarze wyraźnie się wyluzowali co pozwoliło graczom Nottingham na strzelenie honorowej bramki w 82 minucie gry.

W międzyczasie Kanonierzy wywalczyli jeszcze tarczę wspólnoty wygrywając z Manchesterem City, ale dopiero po karnych, które rozstrzygnęły rywalizację. Po 90 minutach gry wynik brzmiał 1:1.

Arsenal kontynuuje swoją bardzo dobrą grę z poprzedniego sezonu i myślę, że będzie walczył o to czego nie udało im się zdobyć w poprzednich rozgrywkach ligowych, czyli mistrzostwo Anglii. Lepsza jakościowo drużyna, determinacja pozwoli wygrać ten mecz Kanonierom.