Sprawdź nasz typ dnia na mecz Cork City – Drogheda, rozgrywany w ramach irlandzkiej Premier Division, w piątek 30 czerwca 2023 roku, o godzinie 20:45.

Cork City przegrało ostatnio na wyjeździe z Derry City 2:0, mimo że do pewnego momentu grali z rywalami jak równy z równym.

Zwłaszcza w pierwszej połowie, ponieważ stracili bramkę tuż przed przerwą, a w drugiej nie byli bardziej konkretni, bez realnej szansy na wyrównanie. Pozostają teraz dwa punkty za zajmującym bezpieczne miejsce Sligo Rovers.

Brakować im będzie środkowego obrońcy Hakkinena (11/1), pomocników Crowleya (17/3) i Winbo (7/0) oraz napastnika Variana (13/1). Napastnik Owolabi (17/4) jest wątpliwy.

Drogheda w poprzedniej kolejce grała z Dundalk u siebie i prowadziła od 9 minuty 1:0, ale końcówka spotkania należała do gości, którzy strzelili dwa gole w 78 oraz 81 minucie meczu.

Forward Draper (21/8) jest zawieszony na ten mecz.

Żadna z tych dwóch drużyn nie wyglądała tak słabo, jak sugerują wyniki i tabela z ostatnich tygodni. Cork wyglądał naprawdę przyzwoicie w poprzednich meczach u siebie, podczas gdy Drogheda i tak nie może sobie pozwolić na pozostanie z tyłu i w trybie defensywnym przeciwko takiemu przeciwnikowi. Strzelanie gola przez obie drużyny powinno być całkiem rozsądnym zakładem w tym meczu.