Sprawdź nasz typ dnia na mecz Celta Vigo – Real Betis, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Primera Division, w środę 3 stycznia 2024 roku, o godzinie 19:15.

Celta Vigo słabo weszła w mecz na wyjeździe z Villarreal i zapłaciła za to cenę, tracąc dwa gole w pierwszej połowie, a gospodarze wyglądali znacznie lepiej i być może nawet zasłużyli na zdobycie wówczas jednego lub dwóch goli więcej.

Zawodnicy Villarreal obniżyli tempo w drugiej połowie, ale mimo to groźili kontratakami, zdobywając kolejną bramkę z rzutu karnego w 48 minucie. Gole Douvikasa i Larsena w ciągu następnych dziesięciu minut nie pomogły Celtcie w całkowitym odwróceniu wyniku. Ta porażka przerwała serię czterech meczów bez porażki dla Celty.

Środkowi obrońcy Starfelt (16/1), Aidoo (6/0) i lewy boczny obrońca Ristic (7/0) nie zagrają z powodu kontuzji.

Z kolei Real Betis zdobył punkt w meczu u siebie z Gironą 1:1, dwanaście dni temu.

Odrobili stratę po rzucie karnym wykorzystanym przez Dovbyka w 39. minucie, po dość otwartej pierwszej połowie, a swoje okazje mieli także zawodnicy Betisu.

Druga połowa była oodobna, obie drużyny miały swoje szanse, ale to Betis pod koniec wyglądał bardziej konkretnie i został nagrodzony za ducha walki po wyrównaniu autorstwa Pezzelli w 88. minucie.

Gościom będzie brakować zawieszonego ofensywnego pomocnika Isco (17.02). Wątpliwe są występy ofensywnego pomocnika Fekira (2/0) i defensywnego pomocnika Roca (17/2). Kontuzjowani pozostają prawy obrońca Sabaly (3/0), środkowy obrońca Bartra (3/0), bramkarz Bravo (7/0) i defensywny pomocnik Rodriguez (14/1).

Ten mecz prawdopodobnie rozstrzygnie się w szczegółach, a remis pozostanie opcją, jednak Real Betis ma jeszcze wiele do zaoferowania przez cały sezon.

Betis nie zrobił wrażenia na wyjazdach, ale wygląda bardzo ostro w obronie i jest zdyscyplinowany, a przy tym ma przyzwoite podejście taktyczne – coś, czego Celcie z pewnością brakuje w ostatnich tygodniach, nawet jeśli osiąga pozytywne wyniki.