Sprawdź nasz typ dnia na mecz Cagliari – Parma, rozgrywany w ramach włoskiej Serie B, we wtorek 30 maja 2023 roku, o godzinie 20:30.

Cagliari kontynuuje marsz do swojego ostatecznego celu w tym sezonie, ponieważ udało im się zdobyć bilet do półfinału play-offów w zeszły weekend u siebie, mierząc się z piłkarzami Venezii, wygrywając 2:1.

Ich otwarcie było bliskie perfekcji, ponieważ gospodarze strzelili dwa gole w pierwszych dwudziestu minutach za sprawą Lapaduli, wyraźnie optując za utrzymaniem pozycji i ograniczeniem ryzyka do minimum w drugiej części gry, tracąc gola w 52. minucie, ale pozostali skoncentrowani i wytrzymał presję do końca spotkania.

Obrońca Capradosi (16/0) i ofensywny pomocnik Falco (14/0) nie zagrają w dzisiejszym meczu.

Parma zakończyła regularną część sezonu na 4. miejscu w tabeli, więc nie musiała grać w ćwierćfinałach play-off i mogła naładować akumulatory przed nadchodzącymi meczami z Cagliari.

W swoim ostatnim występie w Serie B pokonali u siebie wspomnianą wcześniej Venezię 2:1, mając pewne problemy w pierwszej części, gdy obie drużyny strzeliły po jednym golu, jednak w kontynuacji wykazali się większą kreatywnością z piłką i w końcu znaleźli drogę do bramki za sprawą Camary 15 minut przed końcem meczu.

Środkowy obrońca Valenti (24/1) i lewy obrońca Ansaldi (21/1) są kontuzjowani i nie zagrają.

Nadchodzący pierwszy mecz półfinałowy z pewnością ma ogromny potencjał, aby być niesamowicie dobrym widowiskiem, ponieważ obie strony przyjeżdżają tutaj po naprawdę dobrych występach, więc niezaprzeczalnie chęć większych osiągnięć jest powszechna w każdym obozie.

W części zasadniczej byli prawie równi, a stosunek bezpośrednich meczów oscylował wokół remisu, więc biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, sama gra może przerodzić się w taktyczną bitwę, jednak ich kreatywność powinna sprawić, że ten zakład będzie strzałem w dziesiątkę.